Дистанційне навчання може стати ефективним інструментом не тільки під час карантину. У зв’язку з тим, що ніхто не знає, якою найближчим часом буде епідеміологічна ситуація в Україні, освітяни мають бути готові до навчання в онлайн-форматі, передається на сторінці МОН в соцмережі Facebook та в статті видання «Українська правда» щодо проекту «Нове покоління вчителів».
За словами члена робочої групи з розробки нового Державного професійного стандарту за професіями вчителів Лілії Гриневич, потрібно адаптуватися до сучасних реалій та шукати нові форми надання освіти, щоб поліпшити її якість і доступ до неї. Це необхідно робити в умовах соціального дистанціювання під час пандемії.
Так, в школах може бути запроваджена змішена форма навчання: звичайна (жива) та дистанційна (онлайн). Нині планують розробити стандарт для роботи в змішаному форматі.
«У нас звикли, що в класі вчитель завжди пояснює новий матеріал, а діти потім його відтворюють після опрацювання домашнього завдання, - говорить Лілія Гриневич. - Доволі успішним є обернений формат, коли учні ознайомлюються з новим навчальним матеріалом дистанційно (в режимі офлайн), а після чого формулюють свої запитання до нього».
Згодом, обговорення цього матеріалу з вчителем має відбуватися під час онлайн-уроку, або наживо в класі.
«Витрачати цінний час спільної роботи на звичайне пасивне слухання не є доцільним», - підкреслила Лілія Гриневич.