В Україні вчора, 13 липня, в першому читанні прийняли проект закону №2695 щодо посилення відповідальності водіїв за вчинення смертельної дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). А саме, яка була скоєна в стані алкогольного сп’яніння, написав на своїй сторінці в соцмережі Facebookукраїнський лікар та заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, кожного року у нашій країні в ДТП гине близько 4000 українців, а більше 30 тисяч громадян отримують травми.
У світі, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), смертність внаслідок ДТП зросла до 1,35 мільйонів людей на рік. При цьому, у рейтингу причин смерті, смерть у зв’язку з ДТП займає восьму позицію (різних вікових категорій людей). Кожного дня в світі від ДТП помирають близько 3700 осіб.
Крім цього, головною причиною смерті людей у віці від 5 до 29 років у світі є травмування внаслідок дорожньої пригоди.
Віктор Ляшко пояснює, що така кількість ДТП спричинена низькими стандартами безпеки, недотриманням водіями правил дорожнього руху, керуванням авто у стані алкогольного (наркотичного) сп’яніння, перевищення швидкості, відсутність дитячих обмежувальних приладів (автокрісел, бустерів), а також – відволікання водіїв на ґаджети.
У пояснювальній записці до проекту закону говориться, що планують виключити норми, які передбачають накладення штрафних балів. Натомість, законодавчо хочуть закріпити можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адмінправопорушення.
Законопроект також передбачає можливість зупиняти транспорт і проводити огляд водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Раніше, видання 05366 повідомляло: за кермом автомобіля у Кременчуці помер чоловік.