В Україні відомий педагог Віктор Громовий висловив свою позицію щодо обов'язкової здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з математики. На його думку, головне математикою щось розвинути в людині, а не всіх навчити математики, написав чоловік на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Як зазначається, важливо для кожного учня створити можливості для зростання, а ще - забезпечити емоційний комфорт.
Процитував педагог й слова українського державного діяча Івана Плюща: «Навіщо його пхати, якщо воно не лізе?».
«Насильницьке запихання в голови якихось формул (бо буде обов'язкове ЗНО) анічогісінько, окрім шкільних фобій розвинути не зможе. Коли був директором гімназії у якій робився акцент на гуманітарній складовій, періодично стикався з типовою проблемою: майбутні філологи чи історики не хочуть вчити математику», - говорить він.
В цьому Віктор Громовий бачить два виходи. Перший – відчепитися від учнів, яким «не дається математика». Другий – в українських шкільних реаліях не можна відмовитися від обов'язкового предмету. А у випадку, якщо в класі є майбутні філологи, повинні запропонувати їм вивчати «математику для поетів».
«Якщо я, як історик, захочу, щоб мій предмет був цікавий учням кібернетико-технічного коледжу, запропоную їм історію для технарів. Наприклад, події ІІ Світової війни буду пропонувати вивчити на матеріалах розвитку військової техніки», - пояснив він.
Шановні читачі, а як вважаєте Ви?
Раніше, видання 05366 вже повідомляло, що у Горішніх Плавнях відбирають дітей для навчання в класах «Ferrexpo». А також: який потрібен мінімальний бал ЗНО.