У кременчужан з'явилася надія: ВР прийняла закон про локалізацію

Сьогодні Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №3739 "Про внесення змін до Закону України" Про державні закупівлі ", так званий" закон про локалізацію ". Законопроект, що суперечить положенням Угоди про асоціацію з ЄС, підтримали 248 народних депутатів.

Законопроект пропонує тимчасово з 1 січня 2021 року і терміном на десять років, встановити особливості при проведенні держзакупівель окремих товарів, якщо обсяг їх виробництва в Україні знаходиться нижче встановлених законом норм локалізації, йдеться в повідомленні.

Закон стосується тільки держзакупівель спеціального транспорту для потреб енергетики, муніципального транспорту і ЖКГ.

Для даного виду продукції встановлено такі норми локалізації: з 2021 року - 25-45% спеціального транспорту має виробляється в Україні. З 2024 року - 40-60%.
У законопроекті введена норма "ступеня локалізації", яку визначатиме уповноважений орган при Кабінеті міністрів.

Проект закону суперечить положенням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, зокрема в положеннях про державні закупівлі.

В Угоді прописаний принцип неприпустимості дискримінації при держзакупівлях. Зокрема, зазначено, що опис робіт, товарів і послуг не повинно включати вказівки їх конкретного місця походження.

Депутат від Кременчука Олексій Мовчан підтримав законопроєкт. Про це він написав у Фейсбуці.

За його словами, закон допоможе вирішити важливі питання для машинобудівної галузі. Буде змінена процедура публічних закупівель, адже будуть встановлені обов’язкові вимоги до учасників тендерів.

Пан Мовчан переконаний, що кременчуцькі машинобудівні підприємства зможуть отримати держзамовлення, а значить будуть створені нові робочі місця.

"Підтримую цей законопроєкт, оскільки він визначає перелік товарів, локалізація виробництва яких є обов'язковою при проведенні публічних державних закупівель. Більша частина цих товарів виробляється на машинобудівних підприємствах в Кременчуцькому регіоні, представником якого у Верховній Раді я є. Це стосується продукції й КВСЗ, КрАЗу, Кредмаш, Альфатекс і багатьох інших компаній.

Завдяки локалізації буде створено 62,5 тис. нових робочих місць. Обсяги надходження податків зростуть на 8,17%. При цьому вдасться уникнути зростання імпорту на 13,2%, тобто на $8,4 млрд грн", - пише Мовчан.

Ще 9 липня на КВБЗ та КрАЗ відбулася презентація законопроєкту №3739. До Кременчука прибула ініціативна група народних депутатів, керівництво Федерації роботодавців України.

На заводі було організовано 6 виставок натурних зразків виробів підприємств Полтавщини.

Як повідомляло видання 05366, КВБЗ оскаржує тендер на закупівлю вагонів для харківського метрополітену в китайців.