Долар вже по 28 гривень: в НБУ пояснили чому

В усьому винна психологія. Саме психологічною проблемою пояснюють коливання курсу гривні протягом останніх тижнів в Україні, передається на сторінці «Національний банк України» в соцмережі Facebook.

Як зазначається, в Україні зріс попит на валюту, як з боку населення, так і з боку бізнесу. Люди «рвонули» скуповувати долар та євро. Причиною цьому стали публічні заяви про те, що гривня девальвуватиме. Утім, фундаментальних причин для послаблення гривні Нацбанк не бачить. Навпаки, на ринку спостерігають лише сприятливу ситуацію.

Також, регулятор не вважає себе ворогом кредитування та розвитку економіки. Навпаки, в країні намагаються забезпечити баланс між макроекономічною стабільністю та розвитком економіки. 

Те, що на кредити в Україні наразі немає попиту, є природнім фактором. Оскільки, ні громадяни, ні компанії не розуміють, як та що буде розвиватися далі. А саме, як розвиватиметься економічна ситуація та чи буде друга хвиля пандемії коронавірусу в нашій країні.

Складно на сьогоднішній день говорити про довгі інвестиційні плани та кредити. Але, НБУ намагатиметься сприяти кредитуванню.

Нині українець має сплачувати 30% за споживчим кредитом, оскільки 10, або 20 людей зі 100 (хто набрався боргів), не платять за своїми кредитами. 

«Питання зниження ставок за кредитами – це не лише питання облікової ставки та ставок за депозитами. Це також питання ризиків для банку», - пояснили в НБУ. 

Нині в Україні регулятор хоче працювати саме над зниженням ризиків. При цьому, реакція ставок за депозитами та кредитами на облікову ставку вже відбувається. У більшості банків України депозитні ставки вже однознакові, або 11-12%. Надійним клієнтам банки вже не бояться видавати кредити під 10%. Загалом, різноманіття кредитних ставок в Україні зараз значно більше. 

Раніше, видання 05366 повідомляло: дисконт в 96%: сьогодні відбудеться аукціон з продажу боргів групи "АвтоКрАЗ" Жеваго. А також: в Україні майно за валютними кредитами не стягуватимуть й надалі.