За результатами відвідування заводу президентом Зеленським була проведена робота та прийняті рішення, затверджений фінплан Укрзалізниці.
Сьогодні переведені перші кошти заводу за 18 пасажирських вагонів виготовлених на КВБЗ. Також у документі передбачили, як будуть сплачувати борги перед заводом та як будуть надалі рухатися у напрямку співпраці.
"Сьогодні з керівництвом заводу обговорили як будуть співпрацювати завод та Укрзалізниця в довгостроковій перспективі. Щодо вантажних вагонів є ряд напрацювань, що дозволять підняти попит на вантажні вагони в Україні", - наголосив прем'єр.
"У цьому році буде замовлено 90 вагонів, 20 вже виготовлені, за 18 відбувається оплата, ще 2 класу "РІЦ" також готові. Укрзалізниця проведе наради та вирішить, як їх оплатити відповідно до мирової угоди. Плюс ще 70 вагонів до цих 20. В Укрзаліззниці є потреба в дизель-потягах й вона їх купляє. Будемо обговорювати план 3-5 річної співпраці. Спочатку прорахуємо кошти з Мінекономіки", - додав він.
Зазначимо, що це кошти за ті вагони, які були виготовлені в 2018 році. Це ті 20 вагонів із 54 замовлених у 2018 році. Про борг Укрзалізниці повідомляв ще
голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько.
У цілому капітальні інвестиції в оновлення рухомого складу Укрзалізниці складуть більш ніж 12 млрд грн. На 1 млрд гривень закупівлять вагонів у Крюківського заводу.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства почало розробляти механізм придбання ще 70 вагонів.
Щодо будівництва мосту Денис Шмигаль зазначив, що напрацювання є, наразі ведуться перемовини з партнерами.
"У цьому році планується запустити програму з будівництва мостів. Кременчуцький міст - один з пріоритетів й президент про це говорить. Я особисто вів декілька переговорів з нашими фінансовими міднародними партнерами і компаніями, що готові долучитися до будівництва. Міст у кременчуці - один з пріоритетів й немає сумніву, що він точно буде", - наголосив глава уряду.
Є декілька варіантів фінансування, як один з них - кредитні кошти, наголошує прем'єр, однак подробиць не повідомляє. Каже, ще зарано.
Губернатор наголосив, що в області теж постійно тримають руку на пульсі:
"При Полтавській обласній державній адміністрації ми створили Координаційну раду, до якої увійшли представники найбільших підприємств області. Ми регулярно проводимо зустрічі, порушуємо низку проблемних питань, одне з яких було й про замовлення для Крюківського заводу для потреб української залізниці", - наголосив він.
Як повідомляло видання 05366, сьогодні прем'єр-міністр прибув до Кременчука.