Як повідомив заступник міністра МВС Антон Геращенко, міністерство спільно з Нацполіцією створили та запустили освітній міні-серіал про домашнє насильство.
В Україні щороку реєструють 100 тисяч звернень, пов'язаних з домашнім насильством.
Домашнє насильство - найпоширеніша проблема українського суспільства.
Правоохоронці кажуть, що за статистикою 10-ки тисяч осіб жінок та чоловіків перебувають на обліку з заборонними приписами, адже порушили права інших членів сімей.
Зазначимо, що насильство вдома - це не лише побої, це й коли виганяють з дому, забирають гроші, знущаються морально тощо.
У мінісеріалі ви дізнаєтеся які бувають види домашнього насильства, яке покарання передбачене для насильників, як треба протистояти знущанням.
Також зрозумієте, що звертатися по допомогу можна навіть через інтернет. Команда МВС/НПУ під керівництвом заступника Міністра МВС Катерина Павліченкорозробила онлайн-інструменти для потерпілих.
Про що цей освітній серіал
Свобода від насильства є ключовою складовою безпеки. Не потрібно замовчувати, якщо ви стали свідком або жертвою домашнього насильства. Б'є — це не значить, що любить. Б'є — це кримінальна відповідальність. А цифрові інструменти — це ще одна додаткова можливість захистити себе. Дізнайтеся більше в освітньому серіалі.
Отже, мінісеріал складається з 5 серій. Їх тематика така:
- 1. Що таке домашнє насильство і яким воно може бути?
- 2. До кого звертатись за допомогою ?
- 3. Законодавство і повноваження поліції.
- 4. Планування безпеки постраждалих.
- 5. Як допомогти постраждалим?
Для чого це вам?
- Уникнути ситуації домашнього насильства
- Подолати наслідки домашнього насильства
- Знати шляхи звернення в поліцію
- Захистити себе та допомогти іншим
Де переглянути серіал? За посиланням на сайті: https://osvita.diia.gov.ua/cou…/countering-domestic-violence. Після кожної серії є тести, а нове відео недоступне, поки ви не переглянете попереднє.
У проекті взяли участь Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство цифрової трансформації України та Національна поліція України, Канадсько-український проєкт розвитку поліції (CUPDP). Проєкт створено за фінансової підтримки Уряду Канади.
Експерти та зірки освітнього серіалу: Катерина Павліченко, Олександр Фацевич, Олексій Білошицький, Олена Дашутіна, Марія Єфросініна, Даніель Салем, Tayannа, Альона Гудкова, Леся Матвєєва.
У зйомках взяли участь поліцейські:
Ірина Шаповаленко, Андрій Лєбєдєв, Василенко Ірина, Леонов Сергій, Хромов Андрій, Качур Ольга, Морозовський Артур.