У кременчуцьких гуртожитках нові правила, принаймні, такі встановив головний санітарний лікар Вікто Ляшко й прописані вони в постанові МОЗ №48 "Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в гуртожитках в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Відповідно до документу у кожному з гуртожитків мають призначити відповідальну особу, що буде перевіряти у всіх працівників та мешканців гуртожитку температуру тіла.
Працівники з температурою понад 37,2 градуси не допускатимуться до роботи, а студентів мають за підвищеної температури мають помістити в ізолятор до консультації з медиком.
У приміщеннях спільного користування студенти та працівники мають перебувати в респіраторах чи захисних масках, дотримуватися соціальної дистанції.
Не зрозуміло як користуватися туалетами та душами, адже душ один на весь гуртожиток. У санвузлах мають бути рідке мило, паперові рушники, антсептики. Це до того, що раніше в санвузлах навіть не всі крани на рукомийках працювали.
У душових кімнатах та в коридорах, санвузлах технічні працівники, що працюють на пів ставки, прибирали зранку раз на добу крім вихідних.
Також вказано, що мають проводити вологе прибирання постійно, а ще дезіфекцію усіх поверхонь - поруччя, столів на кухнях, дверей, роздягалень (душових кімнат).
На сходах та в коридорах мають встановити контейнери для використаних засобів індивідуального захисту.
А працівники гуртожитку мають контролювати щоб студенти ходили в масках всюди.
Якщо виявлять у когось ознаки ГРВІ, то усіх, хто проживає разом в кімнаті з захворілим мають ізолювати й чекати лікарів чи працівників медсанчастини. Студентів, у яких виявлять коронавірус, ізолюють, їм мають доставляти їжу, продукти, медикаменти. Також їх має відвідувати медичний працівник.
За потреби нацгвардійці чи поліція можуть чергувати біля місць самоізоляції осіб. Правоохоронці мають перевіряти дотримання режиму самоізоляції студентів.
Виникає інше питання: як цим особам на самоізоляції відвідувати душові кімнати? Санвузли? Бо гуртожиток, то не готель із санвузлом в кожній кімнаті й не квартира, де особа спокійно ізолюється. Усі гуртожитки в Україні, й в Кременчуці також, мають спільні санвузли та душові кімнати. То після кожного треба деінфікувати все чи як?
Наші чиновники про це не подумали. Вихід для студента один: їдь додому й там хворій.
Як повідомляє видання 05366, діти підуть до школи 1 вересня. Дистанційного навчання санітарний лікар Віктор Ляшко не обіцяє.