В Україні громадяни з 1 липня вже могли і можуть оформлювати іпотеку під 10% річних. А ось нинішньому президенту України Володимиру Зеленському пощастило менше. Він узяв собі іпотеку, коли відсотки були ще на рівні 22-25% на рік (до президентства), передається на офіційному сайті президента України.
Як зазначається, програма іпотека під 10% пропрацювала поки що один місяць. За цей час загальний обсяг наданих позик склав 75 мільйонів гривень (понад 200 іпотечних кредитів). Прогнозується, що до кінця цього року іпотечний портфель банків може становити не менше 3 млрд грн.
У Зеленського житло в іпотеці на Оболоні (житловий масив у Києві). Відсоткові ставки, які були 22-25%, створювали для сімей величезне навантаження. Родини були змушені майже все віддавати банку. Саме тому, відсоткові ставки хочуть знижувати до обґрунтованого рівня 10%, або навіть менше. Зараз комусь пощастить взяти кредит саме під такі відсотки.
Так, на це все може впливати облікова ставка Нацбанку та інфляція. Сама облікова ставка регулятора вже була знижена до 6%. Минулими роками вона сягала навіть 17%.
«Всі ці складнощі – технічні, всі вони з часом будуть нівельовані. Зараз найголовніше – вже є сигнал і є приклади: люди можуть і беруть іпотеку під 10%», - говорить Глава держави.
У Зеленського пояснюють, що іпотека під 10% - це лише перші кроки. Видавати кредити людям будуть, як державні, так і комерційні банки. Більшість із них запустила пілотний проект з видачі таких кредитів із 1 липня, 2020 року.
Крім цього, додається, що кожен банк розробив свої програми. А саме: загальна сума, розмір першого внеску, термін надання пільгової ставки.
Для всіх банків існує одна єдина стандартна умова. Вона стосується того, що українці (позичальники) повинні довести банку наявність доходу їхньої сім’ї чи домогосподарства. Такого доходу, який дозволятиме їм не лише взяти житло в іпотеку, але й виплатити кредит.
Раніше, видання 05366 писало: іпотеку в Україні почнуть видавати під 10% річних та у кременчуцькому ЦНАП розповіли про зміни в реєстрації місця проживання.