В Україні очікують повернення споживчої інфляції до 5%. Така інфляція вважається помірною і призводить лише до незначного зростання цін (рівня сукупних ринкових цін). Досягти помірної інфляції в країні вдалося під впливом м’якої монетарної політики регулятора, передається на сторінці «Національний банк України» в соцмережі Facebook.
Як зазначається, минулого місяця споживчі ціни були вищими на 2,4% у порівнянні з липнем, 2019 року. А відповідно до червня, цього року, залишалися незмінними.
Так, інфляцію у липні стримав слабкий внутрішній попит (люди не гналися за покупками), а ще - здешевлення окремих продуктів харчування. Саме ці фактори зменшили тиск на ціни з боку послаблення гривні та збільшення витрат підприємств на заходи з дезінфекції.
У Нацбанку пояснюють, що у липні сповільнилося зростання цін, як на сирі продукти, так і на продукти з високим ступенем обробки. В Україні подешевшали овочі, свинина і цукор. Меншими темпами стали дорожчати молоко та молочні вироби.
А ось ціни на паливо неабияк справляють враження на водіїв. Цього року вони нижчі, ніж були у 2019 році. Така ж ситуація і з непродовольчими товарами: побутовою технікою, електронікою, одягом і взуттям. Ціни ж на різні послуги у липні залишилися без змін.
Раніше, видання 05366 повідомляло: газ для населення: для чого запровадили вільний ринок газу. А також: КВБЗ знизив тарифи на тепло для кременчужан, в Україні зберегли більше 350 тисяч робочих місць та КВБЗ заявляє про брехню харківської мерії.