Кременчук отримає 12 мільйонів на реконструкцію диспансеру та нежитлового приміщення

12 серпня Кабмін ухвалив Надзвичайну кредитну програму на 2020 рік. Там закладено видатки на будівництво і реконструкцію соціальних об'єктів для кожної з областей. Полтавщина отримає 58 млн гривень.

З яких Кременчуку дадуть 12,9 мільйонів гривень. Ці кошти мають витратити на реконструкцію приміщень стаціонару та господачих будівель на території «Шкіряно-венерологічного диспансеру».

Із диспансеру переобладнають Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Також ремонтуватимуть нежитлове приміщення в Кременчуці. Там будуть житлові квартири, які потім дадуть медикам, військовим тощо. Принаймні вони будуть в комунальній власності міста.

За словами губернатора Олега Синєгубова, усі об'єкти, які затверджені у програмі, різні за характером робіт та обсягами фінансування. До того ж 80% робіт оплатить Європейський інвестиційний банк. 

Й лише 20% від суми мають знайти у місцевому бюджеті міські та районні адміністрації.

За словами керівника проєкту технічної підтримки "Надзвичайної кредитної програми для раннього відновлення України" ПРООН Ігоря Кістеньов-Кавказького, усі об'єкти мають завершити до кінця 2021 року, тому вже проводяться тендери та закупівлі.

Видання 05366 повідомляло, що кременчуцькі депутати виступали проти закриття диспансеру. Кременчуцький диспансер міг би самостійно функціонувати, обслуговуючи жителів міста та району.

Втім, ще 20 грудня 2019 року на пленарному засіданні XXIX сесії VII скликання Полтавською обласною радою було прийняте рішення «Про реорганізацію комунального підприємства «Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради» шляхом приєднання до комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради».