З 1 липня в Україні збільшується мінімальний розмір аліментів

У Полтавській області нині є 56 проваджень щодо несплати дітьми аліментів для своїх стареньких батьків. Про це повідомила начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун.   

За її словами, в інших областях, які також підпорядковуються до управління, такі випадки, майже одиничні. Так, на Сумщині це всього 7 випадків, а на Чернігівщині – два випадки. І, як вище писалося, Полтавщина має цілих 56 проваджень щодо несплати дітьми аліментів на утримання батьків.

Аліменти на старості років можуть отримати ті пенсіонери, які є непрацездатними, потребують матеріальної допомоги і мають право отримувати її від своїх дітей. Чимало родин це питання навіть просто не піднімають, бо діти і так допомагають. 

Утім, є випадки, коли старенькі люди залишаються кинуті на напризволяще. У такому разі вони можуть звернутися за допомогою до юриста, який подасть позов до суду з приводу призначення виплати аліментів для старенької матері, або батька. Таке буває, коли чадо забуває про піклування щодо своїх батьків.  

Загалом, все не так просто, і за несплату аліментів можуть притягнути до відповідальності. Покарання за ухилення від фінансової підтримки батьків таке ж саме, як і за ухилення від сплати аліментів для дітей. Це заборона у використанні транспортного засобу, заборона у перетинанні кордону, заборона на полювання та користування зброєю.  

Згідно Закону, в разі, якщо хтось зі стареньких батьків захворів, або отримав інвалідність, або немічність, діти зобов’язані, крім сплати аліментів, брати участь й у додаткових витратах рідних.  

Раніше, видання 05366 повідомляло: з 1 липня в Україні збільшується мінімальний розмір аліментів.