Ринок газу для населення: Кременчук немає альтернативних постачальників газу

В Україні з 1 серпня, цього року, почав діяти ринок природного газу для населення. Це означає, що на ринку має бути декілька компаній, і людина де хоче, там газ і купує. Як з оператором зв’язку: захотів підключився до одного, не сподобалося, пішов і підключився до іншого (де дешевше та якісніше). Але, ситуація з газом дуже складна, і як такого вибору, в тих самих кременчужан, нині немає.   

Тож, усі, хто були споживачами саме «Кременчукгазу» ними і залишаться. Укладати нові угоди на постачання газу з цією ж компанією, не потрібно. В разі, якщо з’явиться компанія-конкурент, і людина захоче отримувати синє паливо від неї, тоді й потрібно буде укладати новий договір. А так, нічого і не для кого не змінюється.  

Так, з 1 серпня держава більше не регулює ціну на газ для населення. Вартість кубу газу для українців тепер залежить від умов вільного газового ринку. Сам НАК «Нафтогаз України» більше не має право продавати газ локальним газопостачальникам за зниженими цінами.

Наразі, компанії, які постачатимуть газ побутовим споживачам, будуть закуповувати паливо у трейдерів. Це відбуватиметься, як за прямими контрактами, так і через біржові торги (за цінами, що склалися на вільному ринку природного газу). Припускають, що такі ціни будуть вищими і при чому, суттєво. Тобто, компанії будуть купувати газ дорожче, ніж робили це раніше, купуючи його в НАК «Нафтогаз України».

Всіх мешканців Кременчука, які є споживачами ПрАТ «Кременчукгазу» заспокоюють: укладати нові договори не потрібно, газ і надалі безперебійно постачатиметься в домівки мешканців.

Раніше, видання 05366 писало: газ для населення: для чого запровадили вільний ринок газу та газ восени буде по 7,5 гривень