Ця історія почалася давно. Вже десять років мешканці Крюкова терплять сморід та забруднення території навколо дитячого садка №4, що по вул. С. Крушельницької.
Десятий рік терпіти забруднення території городяни вже не в змозі. їм увірвався терпець. Адже, за їх словами, це дуже дорого обходиться для здоров'я як дорослих, так і дітей.
"Нас навмисне труїть якесь неіснуюче виробництво чогось.... яке працює дуже активно (маленький фрагмент на відео), а за документами воно банкрут і ліквідовується", - написала в Фейсбуці ще в жовтні 2019 року городянка Марина Третяк.
Майже рік минув. Активісти Кременчука після посту жінки пішли навідатися до підприємства, що зливає сіру в'язку рідину на траву біля садочка. Втім, вони нічого не дізналися - ворота закриті, ніхто з робітників з ними говорити не захотів.
На території підприємства зафільмували автомобілі та робітників, що возили мішки, ремонтували трубу. Саме з тої труби постійно йде чорний дим.
Місцеві мешканці зазначають, що відстань від цього підприємства до дитсадка приблизно 7 метрів.
"З іншої сторони одразу знаходяться приватні будинки. Навколо садочку є діюча залізна дорога. Колії підмиті скидами, які робить дане підприємство. Також щоб не затопити садочок працівники підприємства протягують шланг трішки далі від садочка і зробили болото зі своїх скидів. Колір та консистенція нагадує цемент. Аромат неприємний. Зафіксований матеріал був переданий до служби допомоги мера та муніципальної лабораторії і відділу екології", - говорять кременчужани.
Elena Bukasha Hnedko: Да, там постоянно дым стоит, а часов в 3 ночи они сливают какую-то жидкость, а это все течет прям на территорию садика. И после того, как жидкость впитывается, трава желто-оранжевого цвета. И как раз дети в том месте гуляют.
Марина Третяк: дуже стійкий запах гарі, горілого пластику, якоїсь хімії незрозумілої. Починають з вечора і «коптять» усю ніч, ранок, і день захватують. На вихідних взагалі не соромляться, пихтять цілодобово.
Днями містяни зустрілися з представниками виконкому, податкової, поліції, екологами, обласним депутатом, Держпродспоживслужбою та власником приміщень "Паперової фабрики", що зливає відходи просто неба.
Останній обіцяв купити очисні споруди, вивозити відходи й утилізовувати їх. Він запевнив, що місцеві мешканці, якщо ще раз побачать чорний дим можуть йому дзвонити. Про це написала Марина Третяк учора.
Довго розбиралися чи є взагалі документи дозвільні у директора підприємства, щоб працювати. Поліціянти з'ясовували це в міськвиконкомі.
Інспектор з Держекоінспекції Центрального округу зафіксував порушення з боку підприємства.
За словами кременчужанки, документів на оренду в підприємства немає. Екологи відібрали проби до лабораторії та на підставі цих висновків, складуть акт порушення.
Кременчужани кажуть, що подавали заяви до міського відділу екології ще восени минулого року, але їм так і не відповіли, тобто інспектори навіть не виїжджали на перевірку.
Кременчужанка Анна Бутова каже, що після її звернення з приводу ситуації від відділу екології прийшла відповідь.
Далі повний текст (з допису на ФБ): "На розгляді у відділі екологічної безпеки знаходиться звернення до відділу оперативного контролю за станом в місті від 19.10.2019 гр. Бутової Ганни Олександрівни щодо незадовільних умов проживання внаслідок діяльності підприємства з виготовлення паперу, розташованого поряд із житловими будинками заявників та територією ДНЗ № 4 по вулиці Соломії Крушельницької.
З метою залучення територіальних і центральних державних органів виконавчої влади для виявлення фактів порушення санітарного і природоохоронного законодавства матеріали за результатами проведеного підрозділами виконавчого комітету Кременчуцької міської ради виїзного обстеження забруднення компонентів довкілля направлені до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та Державної екологічної інспекції Центрального округу для необхідного реагування та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного та екологічного законодавства ПП «Кременчуцька паперова фабрика», розташованого за адресою: м. Кременчук, вул. Соломії Крушельницької, 46.
Після отримання відповідей та повідомлень за результатами перевірок дотримання вимог чинного законодавства щодо вжитих заходів, виявлених порушень та надання обов’язкового для виконання припису, інформація буде оприлюднена для місцевої громади."
"Вибачте, яка паперова фабрика, коли там зливають воду з цементом? Мiшки з цементом лежать в складах цього заводу. Невже цемент використовують для виготовлення паперу? Дуже шкода дiтей, що дитинство в садочку вони проводять нюхаючи шкідливi викиди заводу i через недбалiсть влади скоро зливи вимиють так колію дороги, що потяг може зійти з рейок та впасти на садок де можуть гратись дiти!", - обурюється пані Анна.