Глобальна криза та систематичне невиконання з боку КП «Теплоенерго» боргових зобов’язань, цього року, може призвести до зриву опалювального сезону на Раківці. ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» більше не має можливості здійснити своєчасний капітальний ремонт водогрійного котла, передається на офіційній сторінці заводу в соцмережі Facebook.
Як зазначається, фінансові надходження заводу були суттєво зменшені й через спричинену глобальну кризу в світі. Розуміючи складну ситуацію, правління та наглядова рада заводу неодноразово зверталися до міської влади у Кременчуці. А саме: з проханням посприяти вирішенню питання якнайшвидшого погашення заборгованості КП «Теплоенерго» перед КВБЗ.
«Ми не хочемо, щоб мешканці великого мікрорайону міста стали заручниками цієї прикрої ситуації. Адже своєчасно повернуті борги завод зможе використати на фінансування ремонту теплогенеруючих потужностей теплоелектроцеху. Цим самим, забезпечивши безперебійне постачання теплоносія в оселі мешканців Раківки з настанням нового опалювального сезону», - йдеться у повідомленні.
Проблема з КП «Теплоенерго» триває роками саме через несплату за спожитий теплоносій. Також, ніяк не доведуть до кінця будівництво автономних котелень на Раківці. Котельні залишаються лише на папері, а у планах будівництва з'являються все нові й нові відтермінування. Черговий термін завершення будівництва – жовтень 2022 рік.
«Водогрійне обладнання на ПАТ «КВБЗ» в цьому році ремонтувати не планували. Причина – сподівалися на введення в експлуатацію нових котелень. Вони мали суттєво зменшити навантаження на заводські теплогенеруючі потужності», - пояснив головний енергетик КВБЗ Віктор Пазинич.
Також, план передбачав консервацію водогрійних котлів ПТВМ-50, що є основним теплогенеруючим обладнанням. А тому, фінансів на ремонт цього обладнання у бюджеті заводу не заклали і не передбачили.
Покращити ситуацію могли б борги, які нині має сплатити КП «Теплоенерго». Але, графіки погашення заборгованості, які КП узгодило з мерією, також не виконуються.
Станом на 1 серпня, 2020 року, КП «Теплоенерго» винне КВБЗ 26,2 мільйонів гривень.
Раніше, видання 05366 повідомляло: Кременчуцька ТЕЦ перегляне тарифи на тепло та гарячу воду на цей опалювальний сезон.