ЗD номерний знак: у поліції пояснили наскільки це законно

Номерний знак у форматі ЗD не відповідає встановленим вимогам ДСТУ. Це прописано в пункті 4.3 ДСТУ 3650:2019 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови», передається на сторінці першого заступника начальника Патрульної поліції України Олексія Білошицького. 

За його словами, люди, які виготовляють ЗD знаки, у своїх оголошенням переконують, що вони законні. Утім, у законі прописано, що державний номерний знак (ДНЗ) виготовляють шляхом штампування зі стрічки з алюмінію або з листової сталі.

Знак у форматі ЗD виготовляють за допомогою нанесення акрилових символів на зовнішню сторону алюмінієвого знаку. У результаті, висновок такий, що ЗD номерні знаки не відповідають встановленим вимогам ДСТУ 3650:2019. 

При цьому, самим водіям закон забороняє керувати транспортом, номерний знак якого, не відповідає вимогам. За це навіть передбачено штраф 170 гривень. А саме, відповідно до ч.6 ст.121 Кодексу України про Адміністративні правопорушення. У разі повторного затримання штраф вже складатиме 255 гривень.

Також, це може загрожувати громадськими роботами від 30 до 40 годин із оплатним вилученням транспортного засобу. 

«А тепер запитання до вас: чи вартує краса номерного знаку невстановленого зразка притягненням до адміністративної відповідальності?», - написав Олексій Білошицький.

Раніше, видання 05366 повідомляло: на цій автівці пересуваються озброєні чоловіки, що пограбували автівку Укрпошти. А також: в Україні «крадуть» номери, щоб не розмитнювати євро бляхи та «Загублений номерний знак: де шукати та як повернути».