Ще одна знакова подія для вітчизняної медицини - пересадка кісткового мозку від неродинного донора. Такі операції роблять хворим на рак крові.
Льоні днями виповнилося 18 років. Свій день народження він зустрів у лікарні, під крапельницями.
Льоня Гриньов вже більше року бореться з раком крові. Ми писали про збір коштів для юного кременчужанина.
Єдине, що могло його врятувати - це пересадка кісткового мозку. І таку операцію зробили в Україні уже вдруге. Цього разу пощастило саме кременчужанину. Донором став чоловік з Німеччини.
Усі життєві показники Льоні перемірюють кожні 15 хвилин та записують до журналу. Пульс, тиск, частота серцебиття та дихання.
У Леоніда - гострий лімфобластний лейкоз. Він вже пройшов 14 місяців лікування. Переніс усе: і хімію, і опромінення, але лікарі стояли на своєму - допоможе лише трансплантація.
Як повідомляло видання 05366, Леоніду Гриньову потрібні кошти на операцію з трансплантації.
За словами завідувача відділенням трансплантації в Охмадиті Олександра Лисиці, прогноз на успіх - 40%, бо лейкемія в хлопця ускладнена.
«Ризики шалені, але немає іншого виходу і ми робимо максимум, що зробили б у світі, щоб Льоня одужав», - говорить лікар.
27 серпня зранку кістковий мозок для Льоні привезли пасажирським літаком. Знайшов донора Роман Куць - очільник БФ"Український реєстр донорів кісткового мозку".
Він заснував реєстр після того, як сам стикнувся з проблемою пересадки кісткового мозку - потрібна була операція дружині.
Декілька тижнів до Льоні не дозволятимуть заходити, адже хіміотерапія вбила його імунну систему. Тепер йому проводять операцію з трансплантації.
Це схоже на переливання крові. Тепер лікарі чекатимуть місяць, поки приживеться новий кістковий мозок.