МОН розіслало листи навчальним закладам та департаментам освіти.
Що нового оголосили в міністерстві для директорів та відповідальних осіб?
Якщо вони допустять порушення вимог законодавства України про охорону здоров’я, то будуть покарані. Мова йде про карантинні обмеження - маски, антисептики, дистанція і тд.
За порушення керівники закладів освіти будуть нести цивільну, адміністративну чи кримінальну відповідальність (ст. 80 ЗУ від 19.11.1992 № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я»).
Що там у законодавстві?
Ст. 443 КУпАП - за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачає штраф: для директорів 2-10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів (від 34 тис. грн).
Ст. 137 КК України - за невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов'язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх (якщо доведена завдана шкода здоров'ю). Штраф - від 17 тис. грн або обмеженням/позбавлення волі на строк до 3 років, із забороною займати посади.
Та ж стаття, але якщо неповнолітній помер чи в йому завдано інших тяжких наслідків. Покарання - обмеження/позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Ст. 1167 Цивільного кодексу України - відповідальність за завдану моральну шкоду. Наприклад, каліцтво, ушкодження здоров'я чи смерть рідних (стаття 1168 ЦК).
Ось така відповідальність покладається за можливі наслідки від недотримання вимог санітарного лікаря в школі.
Як повідомляло видання 05366, на Полтавщині вже закрили школу через підтверджений у вчителя COVID-19.
Чи ізолюватимуть вчителів, якщо хтось із них захворіє на COVID-19
Для школярів МОЗ оновило правила безпеки у зв’язку з COVID-19