В Україні на цьогорічних випускників чекають нові та не дуже приємні зміни. Насамперед, це введення обов’язкової здачі Державної підсумкової атестації (ДПА) з математики.
Це означає, що школярі з гуманітарним складом розуму, які планують пов’язати своє життя з філологією, режисурою, телебаченням, акторською чи музичними фахами, або журналістикою, будуть змушені докласти величезних зусиль, аби не «завалити» цей іспит і отримати хорошу оцінку.
Раніше, учні могли обрати: здати ДПА з математики, чи з історії України. Так, хто прагнув втупити на юриспруденцію, звісно обирали історію, а хто мріяв стати програмістом – обирали математику.
Утім, не легше стало і тим, хто любить точні науки. Адже, тепер обов’язково потрібно буде здавати ДПА з історії України, або іноземної мови.
Наступне нововведення – це відокремлене зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури. Тепер буде два окремих тестування. Одне – з української мови, інше – з української літератури. В результаті, два окремих тестування, це куди більше запитань, ніж було в одному тесті української мови та літератури.
Про всі ці зміни вже повідомила заступниця директора Центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Все це вона розповіла на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти.
За її словами, ДПА цього року буде обов’язковим з української мови, з математики, історії України або іноземної мови, а також одного із навчальних предметів на вибір.
Щодо окремого ЗНО, тест з української мови міститиме завдання лише з мови (їх буде 39). Скільки завдань буде в тестуванні з української літератури поки що не повідомили.
Раніше, видання 05366 писало: «Скільки випускників в Україні здали ЗНО на 200 балів» та «Понад 52 тисячі випускників навчатимуться за кошти платників податків».