Наразі рух відновлено по вулиці Київській. Поліція пропускає транспорт. Протестувальники покинули проїжджу частину.
"З конвеєра зходять щомісяця по дві-три машини, а 9-й місяць ні копієчки не платять людям. Люди доведені до відчаю, у всіх долги за квартиру. Йдемо в зиму. Що робити?", - каже кременчужанка.
"Дайте нормальну зарплату, по 1000 гривень - це ж смішно", - протестувальники були налаштовані дуже рішуче.
У свою чергу Черняк відповів: "Задайте питання меру. Чому він купляє машину за 2 млн білоруську з російським двигуном, а и розказуєте, що так повинно бути. А чому він не купляє нашу на мільйон дешевшу?"
Черняк пропонував аби написали з колективом звернення з підписами до міської влади, уряду і держави з вимогою дати працювати автозаводу: "Сьогодні буде написано звернення. Якби мені не боліло, то я б ще рік назад на все плюнув і пішов. Але я тут стараюся щось робити, щоб завод працював на державу, не на іноземні, як зараз".
За словами Черняка, протягом останніх двох років керівництво держави не робило замовлення на автомобілі для армії. З комунального сектору теж не купували автомобілі. У Нацгвардію, для прикордонників поставляли тільки "Богдани".
"Нас відхиляють з усіх тендерів з усіх торгів, не беруть в держзамовлення, викидають з усі програм. Хоча ми за роки війни за гроші заводу розробили більш як 50 зразків озброєння, понад 20 зразків нової комунальної техніки", - говорить директор.
Раніше їм казали про процедуру банкрутства, що займає 3-6 місяців, а далі завод працював би по-новому, але це все затягується. На сьогодні минуло майже два роки, як проводять банкрутство заводу.
До того ж, для продажу машин в Білорусію завод платить 30% мита, зате вони продають нам вільно. Нехай й для іноземних продавців введуть такі ж санкції, говорить директор.
"Білоруси купили всіх. Там усі сидять на відкатах МАЗу", - бідкається Черняк.
Він показав журналістам папку, де купи звернень до усіх: нардепів, уряду, міськвиконкому. Це копії листів, які два роки відправляє підприємство з проханнями підтримати виробника.
Сьогодні люди перекривали не лише Київську, а й проїзд 40 років ГАЇ.