У Києві, а скоро й по Україні з'являться бокси для прийому пластикових пляшок "Япомогабокс".
У столиці вже встановили такі біля станції метро "Лук'янівська".
Бокс видає в обмін на пластикову плашку порцію корму для безпритульних тварин.
За словами представників громадської організації "Япомога", утилізовуючи пластик допомогатимете тваринам.
Бокс працює просто. Коли кидаєте порожню пластикову пляшку, висипається 50 грам корму для тварин, що живуть на вулиці.
Планується встановити на боксах сонячні батареї, а на боксі працюватиме електроніка - кожен зможе переглядати звіти про кількість пластику та корму.
Кременчужани вже оцінили такі новинки. Більшість громадян висловилися за бокси в Кременчуці. Можливо, хтось із депутатів зацікавиться ідеєю й в місті з'являться не лише котохати.
Марина: Нам теж потрібен такий контейнер.
Зоя: Звичайно користувалися б.
Роман Пацовський: "Шикарна ідея. Хоча існує і більш прості варіанти - обов'язок виробників продукції утилізувати одноразову тару. Тобто ви як виробник продукції зобов'язані або утилізувати тару після використання продукції або сплатити вартість її утилізації спеціальному підприємству. Оскільки оплата набагато вище, ніж скуповувати у населення за допомогою вуличних апаратів пластик, то все ставлять такі апарати, або платять за це копійки або ще простіше дають чеки на знижку в супермаркетах, а супермаркети потім цими чеками розраховуються з постачальниками. Але це рівень Верховної Ради і такі зміни можуть внести тільки нардепи. До речі це одна ще з причин чому дуже багато за кордоном з пластика переходять на багаторазовий скляний посуд".
Ми писали, що розвісили пакети для прибирання за собаками, але їх швидко зірвали з дерев. "Твій пес, твоя какашка": у Кременчуці з'явилися пакети для прибирання. Фотофакт
Штрафи у 170 грн: законопроєкт передбачає покарання за неприбирання екскрементів за собакою
Як все відбувається насправді? У Києві зафільмували, як люди беруть корм в пакети собі. Така скрута чи жадібність?