В Україні ввели загальнодержавний карантин і одну епідзону

В Україні Кабінет Міністрів вчора, 11 листопада, ввів загальнодержавний карантин і однакову епідеміологічну зону. Тепер вся країна перебуватиме в одній, «помаранчевій» зоні, передається на сторінці «Міністерство охорони здоров'я України» в соцмережі Facebook.

Як зазначається, разом із загальнодержавним карантином діятиме ще й карантин «вихідного дня». Вже відомо, що карантин «вихідного дня» запрацює вже на цих вихідних. Поки що, він триватиме до 30 листопада.

«Введення повного локдауну в країні неможливе. За розрахунками Міністерства економіки та Міністерства фінансів, цього не витримає українська економіка», - йдеться у повідомленні. 

Нині, Україна відходить від адаптивного карантину. Саме тому, по будням будуть запроваджені обмеження, які притаманні «помаранчевій» зоні. Оскільки, кількість хворих на коронавірус збільшується по всій країні.

У МОЗ переконують, що карантин «вихідного дня» в країні запровадили не лише для покращення епідситуації, але й для запобігання колапсу медичної системи. 

«COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірус», - говорить міністр МОЗ Максим Степанов.

У разі повного локдауну в Україні збанкрутує бізнес, люди залишаться без роботи та коштів. Тому, переконують у МОЗ, карантин «вихідного дня», а не повний локдаун. Бо останнього варіанту подій Україна не переживе.

У вихідні дні в Україні буде ЗАБОРОНЕНО:

- приймати відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;

- приймати відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

- приймати відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

- приймати відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.

- діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;

- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

ПРАЦЮВАТИМУТЬ:

- торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

- провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.

Все це, переконують у МОЗ, роблять для того, щоб розірвати ланцюг передачі вірусу та знизити навантаження на медичну систему України. Хоча, саме рішення є не популярним.