В Україні вже з Нового року, 1 січня, мінімальна заробітна платня становитиме 6000 гривень. Це означає, що роботодавці не мають права платити своїм співробітникам менше, якщо робітники працюють на повну ставку. Утім, у зв’язку з цим, роботодавці платитимуть й більше податків, передається на сторінці «Відділ з питань захисту прав споживачів» в соцмережі Facebook.
Як зазначається, податки, які сплачують ФОПи (фізичні особи підприємці), прив’язані до розміру мінімальної зарплати і розміру прожиткового мінімуму.
«Єдиний соціальний внесок, що сплачують підприємці, становить 22% від мінімальної заробітної платні», - йдеться у повідомленні.
Так, ті ФОПи, які перебувають на першій групі оподаткування з Нового року платитимуть 1 320 гривень ЄСВ (22% від мінімальної зарплати). Ще вони сплачуватимуть єдиний податок – 227 гривень (10% від прожиткового мінімуму).
ФОПи на другій групі оподаткування сплачуватимуть теж саме ЄСВ, але сума єдиного податку для них становитиме вже 1200 гривень (20% від мінімальної зарплати).
Фізичні особи підприємці третьої груп оподаткування платитимуть з 1 січня 1 320 гривень (22% від мінімальної зарплати) та 1200 гривень єдиного податку 20% від мінімальної зарплати.
Крім цього, вже з 1 липня, 2021 року, мінімальна заробітна платня в Україні становитиме 6500 гривень. У зв’язку з цим, податки для ФОПів знову зростуть.
Раніше, видання 05366 писало: «Середня зарплата в Україні буде майже 1000 доларів, -прем'єр-міністр».