Оксана Дорошенко з с. Котельва з Полтавщини готує яскраві та смачні коржики із українським орнаментом.
Її роботи увійшли до каталогу проєкту “Ukraine with Love”, що популяризує традиційні сучасних виробів українських майстрів та майстринь як в Україні, так і за кордоном.
Жінка давно готує специфічні коржики та називає їх панянками.
"Котелевський коржик для мене має надзвичайно важливе значення. Це є глибинний зв'язок з моїми пращурами, мій безмежний простір для самовираження. Щороку на зимові святки я печу наші рожеві «панянки», як колись робила моя бабуся, прабабуся та інші далекі жінки нашого роду. Це безцінно – тримати цю невидиму ниточку поколінь у своїх руках. Мене надихає давня українська символіка – щедра і глибока мова наших предків, у якій так багато світла, любові і добра!", - пише вона.
Такий собі «Котелевський коржик» - це її власна інтерпретація обрядових коржиків-панянок. Цю страву пекли українці на Полтавщині багато поколінь. Тепер кожен коржик як витвір мистецтва.
"Мені подобається поєднувати власне художнє бачення з українськими традиціями. Моя мета – познайомити світ з нашими обрядовими «панянками», ділитися власною творчістю, а також популяризувати українську традиційну символіку загалом", - додає майстриня.
Про Котелевський коржик знають громадяни тридцяти країн світу. Пані Оксана переконана, що традиція випікання коржиків стане місцевим елементом нематеріальної культурної спадщини та візитівкою Котелевщини.
Полтавська "да вінчі": художниця перемогла в міжнародному конкурсі Golden Time