Через протести проти підвищення тарифів уряд почав шукати шляхи як же зменшити ціну на газ для населення.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про перший підхід, який запропонувало Міненергетики, - це формування тарифів на газ за формулою "ціна на європейських хабах" мінус "транспортування газу в Україну".
Шмигаль доручив Міненерго перевірити обґрунтованість вартості газу для населення Прем'єр також заявив про плани "тимчасово обмежити маржу" для газопостачальників. У Кабміні вважають, що це допоможе суттєво знизити тарифи.
Другий підхід запропонував "Нафтогаз" - посилення конкуренції на ринку шляхом обов'язкової публікації усіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ. На думку глави уряду, потрібно зробити так, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів. Це призведе до зниження тарифів в рамках відкритих торгів, переконаний Шмигаль.
Однак експерти прокоментували такі рішення, пише UBR.ua. Так, глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА та глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко пояснив, що ці підходи не допоможуть.
Адже для власників квартир плата за газ - це 3-5% від вартості платіжки. А от опалення, гаряча і холодна вода - це інші 90% й суми там зросли на чверть.
Тому для власників квартир в лютому платіжка здорожчає на 1000 грн, а зниження ціни на газ - це лише мінус 100 гривень
На скільки ж все здорожчає?
Тарифи на гарячу воду виростуть на 25-30%, тобто ще плюс 90-110 грн.
З грудня збільшили ціну й на поставку холодної води та каналізацію. Українці платять на 70-80 більше за холодну воду та на 30-40 грн більше за каналізацію.
Вартість газу виросла вже на 30%, в січні - ще на 15%. У загальній вартості це додасть близько 30-40 грн для жителів багатоквартирних будинків. Здорожчало й транспортування - плюс 100-120 грн додатково щомісяця.
За електроенергію українці стали платити на 70 грн більше через скасування пільгового тарифу.
А з 1 квітня ті, хто накручує понад 300 кВт / год на місяць платитимуть до 3,2 грн за 1 кВт / год, це ще плюс 400-500 грн на місяць.
Ціни на вивезення твердих відходів теж мають зрости протягом року на 15-20%.