Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що вони подадуть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва стосовно відміни правопису -19.
Тому кременчуцькі учні до ЗНО з української мови можуть продовжувати вивчати новий Український правопис.
"Рішення суду, яким визнав протиправною та скасував постанову Кабінету Міністрів України «Питання українського правопису» від 22/05/2019 №437 не набрало законної сили і не набере найближчим часом, оскільки ми подамо на нього апеляційну скаргу. Тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним", - написав він.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки № 1033 в завданнях ЗНО з української мови до 2024 року використовуються норми Українського правопису, які не зазнали змін.
Під час написання власного висловлення учасники тестування можуть використовувати і старі, і нові правописні норми.
Учні можуть переглянути програму ЗНО-21 на сайті УЦОЯО та завантажити її у форматі PDF.
Сертифікаційна робота з української мови налічує 40 завдань різних форм і складається з двох частин: «Частина 1» (39 завдань різних форм), «Частина 2» (завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю).
Можна навіть завантажити Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови 2021 року та пройти тест. На цій сторінці є розбір завдань та відповіді.
Аналогічні тести є з кожного предмета.