Тромби та згортання крові: переваги вакцини продовжують перевищувати ризики

Інформація про те, що вакцина AstraZeneca (Covishield) спричиняє серйозні наслідки у вигляді тромбозу є не підтвердженою. А чутки про те, що від цієї вакцини відмовляються країни Європи є не більше, ніж фейк, передається на сторінці «Міністерство охорони здоров'я України» в соцмережі Facebook

Як зазначається, Європейська медична агенція не підтвердила залежність випадків тромбозу від вакцинації препаратом «AstraZeneca» (Covishield). 

«11 березня Італія ухвалила рішення заборонити використання серії доз вакцини як запобіжний захід після повідомлень «про деякі серйозні негативні наслідки»: у непідтвердженої кількості людей утворилися тромби. Однак італійський державний регулятор медицини наголосив, що наразі не встановлено зв'язку між передбачуваними побічними ефектами та введенням доз», - йдеться у повідомленні. 

Вслід за Італією проводити вакцинацію цим препаратом вирішили призупинити скандинавські країни Данія, Ісландія та Норвегія. А саме, тією самою партією, яка йшла тільки на Європу. Від вакцинації препаратом «AstraZeneca» (Covishield) Данія відмовилася на 14 днів. У зв’язку з тим, що цю вакцину пов’язують з виникненням тромбів у щеплених. 

«Наразі немає жодних ознак того, що вакцинація спричинила ці стани, які не вказані як побічні ефекти з цим препаратом. Переваги вакцини продовжують перевищувати ризики», – йдеться в повідомленні. 

Агентство EMA уже повідомило, що не знайшло доказів того, що б підтверджувало випадки порушень згортання крові саме після вакцинації, які були зафіксовані в Австрії. 

«Федеральний офіс безпеки в охороні здоров'я (BASG) Австрії також дійшов висновку, про відсутність причинно-наслідкового зв'язку між цими ускладненнями та вакцинацією, а канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що він сам готовий отримати щеплення, «щоб показати, що він довіряє цій вакцині» (AstraZeneca)», - додають у МОЗ. 

Крім цього, додається, що вакцину «AstraZeneca» (Covishield) рекомендує використовувати Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Нині щеплення цим препаратом роблять у Австралії, Південній Кореї, Канаді й країнах ЄС. 

Раніше, видання 05366 писало: «Українців колять: 10 країн ЄС призупинили вакцинацію препаратом «AstraZeneca».