Стало відомо, чому береги Дніпра усіяні мертвичиною.
Результати проб води з Київського водосховища показали перевищення споживання кисню.
Щоправда, дуже підозрілі висновки зробили екологи. Адже усі лабораторії заявляють про заборону купатися у водах Дніпра. Ці ж виявили з 12 показників - лише один.
"21 червня інспектори Державної екологічної інспекції Столичного округу відібрали проби поверхневої води річки Дніпро (Київське водосховище) для визначення вмісту забруднюючих речовин.
Проби були відібрані біля села Нові Петрівці, де і була зафіксована масова гибель риби. Воду досліджували за 12 показниками.
За результатами вимірювань встановлено перевищення показника хімічного споживання кисню (ХСК). Що це означає? У воді недостатньо кисню. Причинами цього можуть бути різке підвищення температури і як в результаті цвітіння води через активне розмноження водоростей. Високий рівень ХСК свідчить про велику концентрацію органічних і неорганічних речовин, що виснажують розчинений кисень у воді, що може призвести до негативних екологічних наслідків. Величина ХСК є важливою гігієнічною характеристикою води, яка дозволяє судити про забрудненість води окисненими речовинами, але не дає інформації про склад забруднення.
Всі решта 11 показників у нормі відповідно до нормативів екологічної безпеки водних об’єктів, що використовуються для потреб рибного господарства та не перевищують гранично-допустимі концентрації для водойм, що в межах населеного пункту (згідно Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 № 173).