30 червня відбулася сесія, міська рада ухвалила проект рішення, завдяки якому учням 10-11 класів буде забезпечено безкоштовний проїзд у громадському транспорті. На ці цілі з бюджету мають виділити 300 000 грн на рік.
Ініціатором проекту рішення була депутатка Лариса Гориславець. Вона на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук пояснила, чому саме запропонувала лише школярів 10-11 класів. Нагадаємо, що до цього у Кременчуці діяла програма, якою школярам у віці до 12 років проїзд до школи оплачувався за рахунок міста.
Ось що пояснює пані Гориславець:
"Поки це рішення готувалося та ухвалювалося, до мене було чимало запитань і від депутатів, і від виборців, і від мера Віталія Малецького, тому оголошую відкритим список F.A.Q.
Кілька років тому у Кременчуці відбулася реформа шкіл. Тепер більшість із них - це 9-річки, тобто гімназії. 11-річки називаються ліцеями, вони профільні, у різних районах по кілька штук. Проте на карті виглядає так, що в Крюкові і на Молодіжному ліцеїв менше. А права сторона Крюкова по маршруту №9 взагалі не має жодного ліцею. Разом з тим, санітарні норми вказують, що міська рада повинна забезпечити підвезення дітей, якщо відстань від дому до школи - більше 2 км. Тож для більшості учнів 10-11 класу, ця відстань після реорганізації шкіл точно більша.
Зараз в Кременчуці діє програма для підвезення учнів до 12 років. Логічніше було б орієнтуватися на норму 2 км із Санітарного регламенту. Сподіваюся, що розробники Програми “Турбота” зацікавляться цим питанням. Також цікавий нюанс. З одного боку, є норма 2 км, а з іншого - норма про поділ міста на території обслуговування кожною школою. І, як запевнив мене керівник департаменту освіти Геннадій Москалик, усі діти мають пріоритетне право, щоб навчатися безпосередньо за місцем проживання. Тобто, 9-річку за місцем проживання має кожен, а от 10-11 клас - дійсно, треба добиратися.
Хотілося б, аби з 1 вересня, але є одне “але”. На цей рік гроші в бюджеті не передбачені. Теоретично перерозподіл відбувається протягом року, і виділення грошей можливе, але це означає, що одну статтю треба зменшити, щоб на іншу додати. Моя пропозиція - зменшити за рахунок #газета_за_9млн. На один місяць цієї газети місто витрачає більше, ніж треба на перевезення 10-11-класників на весь навчальний рік. І якщо вже так важко газету закрити, то цілком можна зробити її менш нарядною і зменшити тираж, бо в #найкращемісто, коли мова йде про ліквідацію бібліотек і стоматполіклінік, то говорять про скорочення населення, а коли про друк газети - то риторика інша."