Полтавщина першою в Україні розробила обласний релігійний атлас

Полтавщина першою в Україні розробила обласний релігійний атлас. Презентували його сьогодні з представниками релігійних конфесій, істориками Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, з якими фахівці облдержадміністрації разом працювали над збірником.
«Релігійний атлас Полтавщини» містить три частини. У них розповідається про православ’я, католицизм, протестантизм, іслам та інші релігії й течії, які діють в області. Ці примірники передамо у вільне користування в бібліотеки області.
Дякую всім, хто долучився до реалізації цього надважливого проєкту.
 Про це на своїй сторінці у ФБ заявив губернатор Полтавської області Олег Синєгубов.
Науковці педагогічного університету взяли участь у презентації «Релігійного атласу Полтавщини»

1 липня 2021 р. побачило світ унікальне на сьогодні видання – «Релігійний атлас Полтавщини». Таке видання в Україні було зроблено вперше.

Керівництво Полтавської обласної державної адміністрації вирішило підтримати науковий-проєкт доцента Юрія Вільхового, який із 2016 р. займався розробкою матеріалів для «Релігійного атласу Полтавщини».

Ця робота виконувалася у рамках Всеукраїнського науково-дослідного проєкту «Релігійний атлас України», під егідою Полтавської обласної державної адміністрації (Департамент культури і туризму), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України, Української Асоціації Релігієзнавців та Міжнародного Центру права і релігієзнавства університету імені Бригама Янга (США, штат Юта).

Актуальність проєкту продиктована конфесійною розмаїтістю Полтавщини (41 конфесія, течія і напрямок) та пошуком шляхів толерування міжконфесійних та державно-конфесійних відносин. Станом на 1 січня 2020 р. в області діють 1185 релігійних організацій.

Структура видання включає в себе аналітичний, довідковий, джерельний, бібліографічний, ілюстративний, графічний та картографічний  матеріали, які відображають сучасний стан розвитку релігійних об’єднань Полтавщини. Зокрема розкривається дислокація релігійних громад області, їхній внутрішньо-конфесійний поділ. Виділяються кількісні характеристики громад, культових приміщень, священнослужителів, конфесій Полтавщини та розкриваються основні напрями їхньої діяльності на початку ХХІ століття. Окремо подається інформація про розміщення культових пам’яток нашого краю – об’єктів паломницького туризму.