Обласні депутати Полтавщини ухвалили кілька важливих звернень на сесії облради.
Зокрема, депутати прийняли Звернення до Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, АТ «НАК "Нафтогаз України"» щодо забезпечення операторів газорозподільних мереж Полтавщини природним газом для виробничо-технологічних потреб за ціною, затвердженою у тарифі на послуги розподілу природного газу, або за соціальною ціною для категорії «побутові споживачі», ініційоване постійною комісією обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.
«Процес доставки природного газу всім категоріям споживачів, приєднаним до газорозподільної системи, неможливий без наявності достатніх обсягів газу для покриття об’ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат. Наразі, вартість природного газу на нормативні та виробничо-технологічні втрати/витрати природного газу у затвердженій постановою НКРЕКП структурі тарифу для операторів ГРМ Полтавщини не передбачає можливості для подальшої закупівлі природного газу за поточною ринковою ціною, яка сягає до 40 000 грн за тис. куб. м», – йдеться у Зверненні.
Інше звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо надання державної допомоги Полтавській обласній раді з метою фінансової підтримки підприємства теплопостачання обласного підпорядкування.
Депутати наголошують, що ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» дотримується вимог Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021 – 2022 років, платіжки для населення залишаються на рівні минулого опалювального періоду, проте вже відчувається дефіцит коштів для виконання своїх зобов'язань перед постачальниками енергоносіїв.
«Для забезпечення своєчасних розрахунків ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» з постачальниками енергоносіїв та, як наслідок, безперервного надання послуг теплопостачання за незмінними тарифами населенню, просимо надати державну допомогу Полтавській обласній раді з метою фінансової підтримки підприємства», – зазначено у Зверненні.
Окрім цього, депутати схвалили Звернення до Верховної Ради України, Президента України щодо ратифікації «Декларації про права селян та інших людей, що працюють у сільській місцевості», розроблене за ініціативи депутата обласної ради Володимира Ярошенка.
«У 2018 році ООН прийняла «Декларацію про права селян та інших людей, що працюють у сільській місцевості», і проголосила наступні десять років Десятиліттям сімейного фермерства у світі. Головним правом селян у Декларації визнано право на землю як фундаментальне право людини, що забезпечує засоби існування і є підґрунтям для реалізації всіх інших прав селян, і його дотримання гарантується державою. Україна проголосувала на Генеральній асамблеї ООН за названу декларацію, але до цього часу не ратифікувала її», – наголошується у Зверненні.