Як повідомляють у мерії: мета цих заходів - змусити кременчужан сидіти вдома, щоб коронавіруси не множилися.
Раніше у Кременчуці були введені ці обмеження. Потім зняли на короткотривалий час. А тепер знову.
Та, як повідомляла омбудсмен України Людмила Денісова у інтерв'ю для журналістів Антона Гури та Петра Сологуба: такі дії вона вважає протизаконними. Денісова зазначала, що кілька мерів міст в Україні ввели обмеження на право користуватися пільговим проїздом у комунальному транспорті. Вона повідомляла, що направлятиме листи на ім'я мерів міст з запереченнями.
Відбувалося це інтерв'ю ще перед Новим роком. А вже тепер маємо повідомлення на сайті міста Кременчука про чергове порушення прав пільговиків.
"Із 17 січня 2022 року у громадському транспорті Кременчука пільгові перевезення громадян діятимуть у період з 10.00 до 15.00 годин.
Обмеження у часі запроваджуються для виконання загальнодержавних вимог карантину, запроваджених у зв’язку з пандемією COVID-19, недопущення поширення коронавірусної хвороби через збільшення пасажиропотоку після зимових канікул, а також для забезпечення перевезення працюючого населення до місць роботи, а учнів та студентів - до навчальних закладів у пікові години." - йдеться на сайті мерії.
Звісно, законність таких обмежень у суспільстві викликає багато питань.
Багато пенсіонерів живуть у віддалених мікрорайонах міста, де немає аптеки, лікаря, стоматології, гінекології, супермаркету, магазину одягу, канцтоварів, банкомату, магазину з адекватним асортиментом продуктів харчування, тощо... Пенсіонери або люди з інвалідністю мають право скупитися, чи звернутися до лікаря, стоматолога, скориставшись правом на пільговий проїзд.
І вони поїдуть у будь-якому разі, адже це життєнеобхідні потреби. Натомість їх таким омеженням просто заставляють платити за проїзд.