Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м.Севастополя Ірина Верігіна здійснила робочу поїздку до міста Креченчук.
Уповноважена перевіряла умови проживання внутрішньо переміщених осіб.
ФОТО: зі сторінки Офісу Омбудсмана України.
Під час поїздки Верігіна зустрілася з міським головою Віталієм Малецьким, який повідомив, що рішенням Кременчуцької міської ради від 22 березня 2022 року створено Стабілізаційний Фонд Кременчуцької територіальної громади для забезпечення потреб безпеки і оборони, захисту національних інтересів та потреб. Міська влада для допомоги людям, які виїхали з зони бойових дій створила гарячу лінію «Гуманітарний Кременчук» 0800332221, яка працює цілодобово.
У місті створено 26 пунктів для тимчасового розміщення ВПО, потужністю для одночасного розміщення 2300 осіб, але при необхідності зможуть прийняти до 3000 осіб.
На базі гуртожитку №4 Кременчуцького національного університету розташований Центр тимчасового розміщення вимушених. З початку війни за допомогою до Центру звернулося 12624 особи. Щоденно тут безкоштовно отримують продуктові набори до 400 осіб. Гуртожиток ВУЗу може тимчасово розмістити до 200 осіб.
Поряд з зазначеним гуртожитком знаходиться гуртожиток №8 холдингової компанії «АВТОКрАЗ», який також може тимчасове прийняти до 200 осіб.
Станом на 12.04.2022 року у гуртожитках №4 та №8 було 280 осіб, з яких до 50 діти.
Всім людям, які виїхали з зони бойових дій та звернулися до Центру пропонують чай, каву, воду, печиво. Також там працює кафе «Паляниця», де безкоштовно харчують до 500 осіб щоденно.
Разом з міським головою відвідали гуртожиток вагонно-будівельного заводу, де на 1-му поверсі було виділено 21 кімнату для ВПО. На даний час робиться капітальний ремонт зазначених кімнат, на поверсі замінюється сантехника, встановлюються нові плити, холодильники, пральні машини.
Під час поїздки представниця Уповноваженого поспілкувалася з ВПО, які повідомили, що скарг не має, вони задоволені тим, як їх приймають, роз’яснюють їх права, зокрема, щодо можливості отримання щомісячної соціальної допомоги, пенсій та інших соціальних виплат, налагоджений контакт між міською владою і переселенцями. Серед ВПО багато тих, хто займається волонтерською діяльністю.
За матеріалами Офісу Омбудсмана України