Українці мають право на безкоштовну правову допомогу: як її отримати

У Поліції Полтавщини розповіли про можливість громадян отримати безоплатну правову допомогу.

Щоби розуміти межі своїх прав та обов’язків у період дії правових обмежень режиму воєнного стану, а також бути в курсі актуальних змін у законодавстві, можна звертатися за безоплатною консультацією та роз’ясненнями до Координаційного центру з надання правової допомоги.

Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», існує первинна правова допомога та вторинна правова допомога.

Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає в себе такі види правових послуг: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Право на БППД мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Право на БВПД мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.

 Контакти відділень центрів юридичної допомоги за посиланням.

Зазначимо, що заходи правового режиму воєнного стану, введені Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, можуть обмежувати конституційні права і свободи людини та громадянина, на період його дії (зокрема, статей 30-34, 38, 39, 41-44 та 53 Конституції України), а також позначатися на обсязі та межах прав та законних інтересів юридичних осіб.

Довідково. Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається коштом Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Право на безоплатну первинну правову допомогу (БППД) мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. Вона охоплює такі види правових послуг:

  • надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних);
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.