Про це пише Укрінформ. Генсек ООН Антоніу Гутерреш сказав про це на засіданні Ради Безпеки ООН з питання підтримання миру та безпеки України.
«На сьогодні загалом близько 500 цивільних осіб дістали довгоочікуване полегшення – після того, як прожили під безперервними обстрілами та в умовах браку води, їжі та санітарних умов», - зазначив він.
Згоду росії на евакуацію цивільного населення з Маріуполя Гутерреш, за його словами, отримав після зустрічі з путіним 26 квітня, під час якої порушував це питання.
Гуманітарна операція ООН спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста розпочалася 29 квітня, додав генсек.
На сьогодні успішно проведені дві евакуаційні операції. Під час першої, яка завершилася 3 травня, евакуйовано 101 мирного жителя із заводу «Азовсталь» і ще 59 – із сусіднього району. Під час другої, що завершилася вчора ввечері, врятовано понад 320 цивільних осіб з міста та прилеглих районів.
«Зараз проводиться третя операція, але наша політика - не говорити про будь-які деталі до її завершення, щоб не нашкодити її проведенню», - зазначив Гутерреш.
На його переконання, «у наш час гіперкомунікацій тиха дипломатія все ще можлива і часом є єдиним ефективним способом досягнення результатів».
Гутерреш наголосив, що і в москві, і в Києві, і в Нью-Йорку він каже одне й те саме: вторгнення росії в Україну є порушенням Статуту ООН.
За словами генсека, у середу він сказав Президентові Володимиру Зеленському, що ООН «продовжуватиме нарощувати масштаби гуманітарних операцій, рятувати життя та полегшувати страждання».
«Війна в Україні безглузда за своїми масштабами, нещадна за своїми розмірами та безмежна за своїм потенціалом глобальної шкоди», - підсумував Гутерреш, закликавши об’єднатися заради її зупинення.
Рада Безпеки ООН обговорює в четвер проблеми захисту цивільного населення та цивільної інфраструктури в Україні в умовах російської агресії в рамках нещодавно ухваленого порядку денного роботи РБ на 2022 рік «Підтримання миру та безпеки України».