Маріуполь опинився перед загрозою десятків тисяч смертей унаслідок епідемії холери, до якої може призвести низка факторів: не працюють централізоване водопостачання та каналізація;майже в кожному дворі розташовані стихійні поховання;люди не мають ліків і змоги отримати кваліфіковану медичну допомогу.
Епідемія холери, ймовірно, вже є реальною, а не потенційною загрозою, про це в ефірі телемарафонузазначиврадник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Через епідемію в окупованому росіянами Маріуполі - можуть постраждати й інші міста України.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради інформує мешканців міста і тимчасово переміщених осіб про симптоми тазаходи профілактики холери.
Холера – це гостра діарейна інфекція, яка виникає в разі вживанні харчів або води, заражених бактерією Vibriocholerae. Джерелом збудника інфекції є людина – хворий або носій вібріонів. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини: при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і під час побутових контактів. Без належного лікування може призвести до смерті. При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів у хворого може розвинутись кома. Якщо лікування не почати вчасно, смертність може сягати 10%. А без системного лікування хвороба забирає до 60% життів.
Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, в харчових продуктах за кімнатної температури – протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів за умов сонячного освітлення – впродовж 8 годин, при низьких температурах і в морській воді – 2 тижні й більше, в кишечнику окремих річкових та морських тварин – декілька місяців. Під час кип'ятіння гине протягом хвилини.
Інкубаційний період холери триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба зазвичай починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.
Симптоми холери:
діарея, блювота, болі у животі. Частий (до 10 і більше разів на добу) пронос. При цьому людина втрачає багато рідини - до 20 літрів на добу. Відтак відбувається згущення крові та зневоднення організму;
через втрату з рідиною мікроелементів з'являються м'язові судоми, частіше за все - починаючи з литкових м'язів;
загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;
холодна шкіра (холера - одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла);
шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою;
задишка, різка слабкість.
Заходи профілактики холери
Як же запобігти захворюванню на холеру:
обов’язково перед вживанням їжі мити руки з милом;
обробляти приміщення (кухня, туалет, ванна) миючими засобами, що містять дезінфікуючі складові;
не заковтувати воду при купанні в будь-яких водоймах;
ретельно мити під проточною водою овочі та фрукти;
в епідсезон вживати для пиття тільки кип’ячену або мінеральну воду;
при відпочинку на березі водоймища вживати їжу підкислену лимонним соком, оцтом, лимонною кислотою;
не використовувати в їжу слабосолену рибу;
у випадку розладу шлунку не займатись самолікуванням, а звертатись до лікаря;
в разі наміру їхати з міста цікавитись ситуацією з захворюваності холерою в місцевості, куди є намір поїхати.