Про паспорт: про видачу та перевидачу і куди скаржитися, якщо не видають

Роз’яснення щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта опублікувала Омбудсман України.

В умовах воєнного стану найбільш гостро постає питання оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта громадянина України.

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт. Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку, - на кожні 10 років.

Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін
та видача паспорта здійснюються:

особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

особі, яка досягла 14-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники);

особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, або яка перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, - через уповноважену особу адміністрації відповідної установи, місця попереднього ув’язнення або закладу (далі - уповноважена особа).

Обмін паспорта здійснюється у разі:

зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);

отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням);

виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

закінчення строку дії паспорта;

непридатності паспорта для подальшого використання, що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я,

по-батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія);

  • Отримати, обміняти паспорт можна у всіх відділах Державної міграційної служби України, мережі центрів «Паспортний сервіс» (https://pasport.org.ua/centers) та центрах надання адміністративних послуг, що надають паспортні послуги.

Громадяни України, яким безпідставно було відмовлено в оформленні (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта громадянина України можуть звернутись до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Звернутися можна поштою (адреса: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008), електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua або зателефонувати на гарячу лінію (тел.: 0800501720).

Новини компаній
11:00, 21 листопада