Відшкодування за пошкоджене рашистами майно : хто і яким чином можеподати заявку

Роз’яснення

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну цивільна інфраструктура багатьох міст зруйнована майже вщент. Сотні тисяч людей залишилися без домівок.

Підрахунок завданих збитків можна буде зробити після припинення військових дій і розмінування територій. За попередніми оцінками, втрати можуть сягати десятки мільярдів доларів. І ця сума, на жаль, зростає щодня.

Наразі держава розпочала збір даних та фіксацію збитків, які потрібно буде відшкодовувати (постанова Кабінету Міністрів України від 26.03.2022
№ 380 «Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації») та визначила умови, механізм та процедуру подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації (далі - інформаційне повідомлення).

Інформаційне повідомлення подається, зокрема, фізичними особами, які є:

власниками відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва;

членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;

особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності);

спадкоємцями осіб, визначених цим абзацом.

Інформаційне повідомлення може бути подане:

1) самостійно:

засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

з використанням мобільного додатка Порталу Дія;

2) звернувшись до:

адміністратора центру надання адміністративних послуг;

нотаріуса.

Подання інформаційного повідомлення здійснюється незалежно від місця проживання чи перебування фізичної особи.

Інформаційне повідомлення повинно містити такі дані:

1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи;

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному державному органу і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);

3) контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);

4) відомості про нерухоме майно:

тип нерухомого майна;

загальну площу нерухомого майна (протяжність - для лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури). У разі відсутності точної інформації щодо загальної площі, протяжності нерухомого майна зазначається орієнтовна площа, протяжність;

адресу (місцезнаходження) нерухомого майна;

інформацію про те, що нерухоме майно є об’єктом культурної спадщини (у разі потреби);

інші технічні характеристики нерухомого майна (за наявності);

форму власності нерухомого майна;

наявність/відсутність статусу пам’ятки культурної спадщини;

5) відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні (для житлового фонду);

6) відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, зокрема площа або протяжність пошкодженого нерухомого майна, фото-, відеофіксація (за наявності).

Інформація, зазначена у підпункті 4 цього пункту, отримується/ підтверджується з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності).

Для забезпечення збору, накопичення, обліку, обробки, зберігання та захисту інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно створюється Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Також зазначеною вище постановою визначено, що після набрання чинності Законом України про врегулювання відносин щодо компенсації за пошкодження та знищення об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, подані фізичними особами інформаційні повідомлення прирівнюватимуться до заяви про надання компенсації за пошкоджені та знищені обʼєкти нерухомого майна, а саме щодо:

квартир, інших житлових приміщень в будівлі, приватних житлових будинків, садових та дачних будинків;

об’єктів будівництва (багатоквартирних будинків, приватних житлових будинків, садових та дачних будинків), у яких були зведені несучі та зовнішні огороджувальні конструкції (за винятком світлопрозорих конструкцій та заповнення двірних прорізів) та щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт;

складових частини об’єктів, визначених абзацом третім цього пункту (квартир, інших житлових приміщень в будівлі), які після прийняття в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна.

Рекомендуємо, за можливості, подати інформаційне повідомлення про пошкоджене або знищене нерухоме майно внаслідок військової агресії російської федерації, скориставшись одним із зазначених способів.

Ознайомитися з постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2022 № 380 «Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації» можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/380-2022-%D0%BF#n133».

Новини компаній
11:00, 21 листопада