Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області інформує:
На території України триває війна російської федерації проти нашого народу. Щодня сотні мін та снарядів падають в нашу українську землю, залишаючи на ній рани та наражаючи на небезпеку наших громадян.
Щодня сапери, вибухотехніки, фахівці з гуманітарного розмінування проводять роботи з пошуку та знешкодженню вибухонебезпечних предметів і ця робота буде тривати ще досить довго навіть після закінчення бойових дій.
Фахівці з мінної безпеки нагадають правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Кількість жертв від них в Україні визначити неможливо, повідомляє Асоціація саперів України.
«До 24 лютого 2022 року Україна була на 4-му місці (після Афганістану, Малі та Ємену) на світовій мапі за кількістю жертв від вибухонебезпечних предметів. Зараз навіть важко спрогнозувати місце нашої країни після широкомасштабного вторгнення російських військ», - йдеться в повідомленні.
Фахівці нагададують основні правила поводження з підозрілими та вибухонебезпечними предметами:
не чіпай, не підходь, повідом службу порятунку за номером 101!
Окремо надано роз’яснення, як визначити небезпечну територію за офіційними та неофіційними ознаками.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій разом з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення регулярно інформує населення про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети на території України та правила поводження у разі їх виявлення.