Полтавський наркоторговець замість застави віддав гроші ЗСУ, в обмін на послаблення запобіжного заходу

Фігурант кількох резонансних справ Юрій Ситнік звернувся до суду із проханням змінити йому запобіжний захід на особисте зобов’язання за вчинену біля «Екватору» ДТП, де він на швидкості протаранив 4 автомобілі — натомість 50000 із 220000 грн застави обвинувачений передав на потреби ЗСУ.

Про це пише poltava.to

4 травня Київський районний суд Полтави змінив запобіжний захід на особисте зобов’язання Юрію Ситніку, який 6 жовтня 2020-го року біля «Екватору» за кермом Audi A8 на швидкості протаранив 4 автомобілі, тяжко травмувавши одного з водіїв. Частину застави у розмірі 50 тис. грн Ситнік передав на потреби ЗСУ, а 170 тис. грн повернули заставодавцю. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відповідно до матеріалів справи, Юрій Ситнік подав клопотання про зміну йому запобіжного заходу на особисте зобов’язання. Клопотання мотивоване тим, що людина, яка внесла за Ситніка заставу 220000 грн, хоче віддати частину коштів — 50000 грн на потреби ЗСУ. Заставодавець під час засідання підтвердив свої наміри.

Прокурор був проти і подав клопотання про звернення застави в дохід держави та прохав суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення розміру застави. Аргументував він це тим, що Ситнік також є обвинуваченим у наркоторгівлі, розгляд цієї справи наразі триває. Таким чином, прокурор вважає, що Юрій Ситнік порушив умови виконання міри запобіжного заходу у вигляді застави.

Потерпілі в суді не заперечували щодо зміни запобіжного заходу Ситніку на особисте зобов’язання. Тому суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про задоволення клопотання Юрія Ситніка. Суддя Ольга Логвінова змінила запобіжний захід обвинувачуваному на особисте зобов’язання, а також постановила 170000 грн повернути заставодавцю, а 50000 грн — відправити на потреби ЗСУ.

12 травня це рішення Київського райсуду прокуратура оскаржувала в Полтавському апеляційному суді, але суд відмовив у відкритті провадження. Своє рішення судді аргументували тим, що ухвала районного суду, яка постановлена у кримінальному провадженні до ухвалення судового рішення по суті, не підлягає оскарженню, якщо вона не стосується обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою або продовження строку тримання під вартою.

Слід зазначити, що у листопаді 2021-го Ситнік також вніс заставу 237900 грн та вийшов з-під варти й у справі щодо наркоторгівлі. Тоді ж Telegram-магазин «KarinaFedya***», через який фігуранти продавали наркотики, відновив свою роботу. Станом на липень 2022-го магазин продовжує працювати.

Нагадаємо, що окрім ДТП та наркоторгівлі, Ситнік також фігурував у справі вбивства відеооператора Дениса Руденка. Саме Юрій Ситнік подавав апеляційну скаргу до суду та просив скасувати арешт на мобільний телефон, який вилучили під час одного з обшуків по цій справі. Окрім телефону, в нього тоді вилучили ще й наркотичні речовини.

Новини компаній
11:00, 21 листопада