Чому Раківка досі без гарачої води? Звернення адміністрації КП «Теплоенерго»

Гаряче водопостачання в Кременчуці на Раківці відсутнє — такою є дійсність на середину липня 2014 року, хоча на початок місяця після профілактики мереж абоненти мусили отримувати послугу у повному обсязі згідно графіка, затвердженого міською владою.

Напередодні терміну підключення керівництво ТЕЦ «Крюківського вагонобудівного заводу», який постачає теплоносій комунальному підприємству «Теплоенерго», підтвердило наявність лімітів на газ, та  поставило вимогу: бути готовими приймати теплоносій. «Теплоенерго» підтвердило свою готовність. Однак гарячої води у людей немає до сьогодні.

Натомість на адресу КП «Теплоенерго» із боку «КВБЗ» посипалися звинувачення в тому, що заводу не дають лімітів на газ, нібито через те, що комунальне підприємство заборгувало більше 25 млн грн.

Щодо боргів, то:

—    11 млн грн — це борги минулих років, до дії нової угоди між КП «Теплоенерго» та «КВБЗ»,

—    6,5 млн грн — це заборгованість по субвенції  із державного бюджету,

—    7,5 млн грн — це борги споживачів «Теплоенерго» за період дії угоди із «КВБЗ»

 (і саме на таку суму недоплачує «Теплоенерго» за спожиту теплову енергію).

Всі ці позиції підтверджені офіційними документами, з якими ознайомлена дирекція заводу. І ці фактори не можуть впливати на подачу гарячої води.

Тим часом, незважаючи на заборгованість споживачів інших мікрорайонів за спожите тепло перед КП «Теплоенерго» та борг самого комунального підприємстваперед «Нафтогазом», всі котельні «Теплоенерго» працюють, а всі абоненти, крім тих, які залежать від вагонобудівного заводу, отримують гарячу воду.

Завжди у скрутній ситуації керівництво КП «Теплоенерго» самостійно вирішувало проблему отримання лімітів на газ шляхом переговорів із «Нафтогазом». На сьогоднішній день, як попередні роки, комунальне підприємство знайшло спосіб отримання лімітів на газ для своїх котелень.

В сьогоднішній ситуації, коли це питання в компетенції «КВБЗ», його керівництво ігнорує проблему і намагається шантажувати адміністрацію комунального підприємства. Замість того, щоб добитися лімітів на газ, «КВБЗ» оприлюднює безпідставні заяви. Таку позицію можна вважати просто відвертим небажанням вирішувати питання гарячого водопостачання на Раківці.

Минулого тижня під час тристоронньої зустрічі керівництва «КВБЗ», КП «Теплоенерго» та міської влади мер Кременчука Олег Бабаєв поставив вимогу до вагонобудівного заводу: негайно відновити гаряче водопостачання мікрорайону, який залишається без цієї послуги.

До речі, під час зустрічі головний енергетик ТЕЦ Олег Константинов зазначив, що їм для отримання лімітів не вистачає всього 100 тис грн і аж ніяк не 25 млн. У відповідь на це КП «Теплоенерго» провело взаємозалік на 200 тис грн пільг та субсидій з «КВБЗ» та «Нафтогазом» і сповістило про це «КВБЗ».

Залишається лише губитися у здогадках, що заважає вагонобудівному заводу отримати ліміти на газ, щоб гаряча вода з’явилася у кранах мешканців Раківки і люди нарешті заспокоїлися?!

Можливо фахівцям КВБЗ звернуться за порадою як потрібно працювати до керівництва КП «Теплоенерго»?

Щодо нових тарифів на теплову енергію, то з 1 липня 2014 року згідно постанови НКРП ці тарифи будуть без субвенційної частини. Тобто, якщо раніше частину вартості теплової енергії сплачувало населення (тариф 292,73 грн/Гкал), а іншу, до собівартості, сплачувала держава в якості субвенції з державного бюджету, то за новим тарифом державна частка буде сплачена самим споживачем.

Саме тому цей тариф тепер складає 423,39 грн/Гкал.

Цей тариф навіть не перекриває собівартість теплової енергії, бо при затвердженні тарифу не враховано всіх витрат КП «Теплоенерго» (аж на 6 млн грн).

Тариф же ПАТ «КВБЗ» на вироблення тепла для населення, як і раніше залишився 280,98 грн/Гкал - з 5% рентабельністю (про недопустимість чого неодноразово вказувалось вищому керівництву «КВБЗ»).

Адміністрація КП «Теплоенерго»