З 3 лютого вже розпочалася реєстрація на основну сесію ЗНО-2020 й триватиме до 24 березня 2020 року. Кременчуцькі школярі можуть зареєструватися за посиланням.

Кому потрібно здавати ЗНО?

Це усі випускники шкіл, ті, хто планує вступити на бакалавра, але раніше закінчив школу, студенти профтехучилищ. Одинадцятикласникам три предмети ЗНО зарахують як ДПА. 

Які предмети треба здавати, що є обовязковим?

Цьогоріч буде 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова та французька мова.

Випускники повинні скласти три предмети обов'язково - це українська мова і література, математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) + ще 1 предмет.

На ЗНО-2020 математика не є обов'язковою, хоча 2020-21 роки оголошено роками математики. Однак вже з наступного року усі складатимуть цей предмет у вигляді ЗНО. Випускники минулих років можуть обирати будь-які предмети.

Як зареєструватися на ЗНО-2020?

Перейти за посиланням, де створити й заповнити реєстраційну картку; підготувати реєстраційні документи; подати їх відповідальному за реєстрацію у ЗНЗ.

Після реєстрації, на сайті УЦОЯО буде створена особиста сторінка учасника ЗНО.

Випускники минулих років документи надіслають до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Графік проведення тестів:

  • 21 травня — математика
  • 26 травня — українська мова і література
  • 8 травня — фізика
  • 1 червня — іспанська, німецька, французька мови
  • 2 червня — англійська мова
  • 4 червня — історія України
  • 9 червня — біологія
  • 11 червня — географія
  • 15 червня — хімія

Додаткова сесія ЗНО - з 25 червня до 17 липня.

Й найцікавіші питання, які хвилюють випускників: чи треба вчити новий правопис? що вчити по історії? які завдання по математиці? Про все по-черзі:

Отже, в Українському центрі оцінювання якості освіти кажуть, що наразі помилковим написання слів за старим правописом не буде вважатися. Тести з української мови і літератури мають 58 завдань різних форм та складаються таких частин: "Українська мова" (33 завдання), "Українська література" (24 завдання) і "Власне висловлення" (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

Щодо історії - вчити учням треба все, адже з цього предмета буде 60 завдань різних форм: "Історія України ХХ - початку ХХІ ст." (30 завдань) та "Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст." (30 завдань). А тому доведеться напрягти мізки й запамятати чимало дат.

Тим, хто писатиме матиматику даватимуть аж 180 хв. Тести складаються з 35 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою відповіддю (8 завдань) та відкриті з розгорнутою відповіддю (3 завдання).

У загальному там будуть задачі на відсотки, пропорції, рівняння і нерівності, похідні функцій та інші різноманітні завдання.

Сертифікати ЗНО яких років є дійсними?

Результати ЗНО за 2017, 2018, 2019 роки вважаються дісними під час вступної кампанії цього року. З іноземної мови - сертифікати ЗНО, отримані не пізніше 2018 року.

Де подивитися результати?

Результати тестування у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів опублікують на інформаційних сторінках учасників до 24 червня 2020 року.

Для дітей з особливими освітніми потребами обіцяють підбирати обладнані пункти проведення ЗНО. Тим, хто має вади слуху, дозволяється мати слуховий апарат та  сурдоперекладача.

Для дітей, що мають вади зору, вирішили дозволити використання лупи. Тестові зошити друкуватимуть шрифтом "16" чи шрифтом Брайля (з української мови та літератури, математики, історії України та біології) за необхідності.

Тести перекладатимуть на запит учасників тести кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Учні з Криму та Донбасу можуть складати ЗНО під час додаткової сесії. більше інформації тут.

Втім, діти з непідконтрольних Україні територій Донбасу і Криму можуть вступати через освітні центри "Крим-Україна" і "Донбас-Україна" без ЗНО. Вони мають звернутися до освітнього центру, заповнити освітню декларацію й здати вступні іспити - з української мови, історії України та профільного предмету (або творчий конкурс).