На Телеграм-каналі "Лікар Комаровський" в рубриці запитання-відповідь пан Євген розповів про лайфхак як виявити коронавірус за декілька секунд.
Запитання від читачки звучало так: "У мене діти вчаться в школі, ходять на заняття. Але я не можу бути впевнена, що всередині дотримуються всі правила профілактики - батьків всередину не пускають, вчителі виводять дітей після занять на вулицю. Просто я знаю, як раніше наша вчителька сиділа в задушливому класі і не провітрювала приміщення, щоб «не застудити дітей протягами». Зараз начебто все зобов'язані провітрювати, контролювати, щоб діти мили руки постійно і ходили в масках. Але в нашому класі поставили кварцовий опромінювач і обробляють приміщення, а не провітрюють, і діти обробляють руки САНІТАЙЗЕРОМ, а не миють. Боюся, що від такої самодіяльності та ігнорування заходів профілактики буде різке зростання захворюваності ковід19. Як ви думаєте?"
Лікар Комаровський пояснює:
"Різке зростання захворюваності коронавірусів відбудеться, швидше за все, з середини жовтня - з початку опалювального сезону. Але не тому, що має місце повне ігнорування запобіжних заходів, а тому, що ми традиційно протягу боїмося більше, ніж коронавирусу.
Те, що в наших школах називається «заходами», це, в більшості випадків, з епідеміологічної точки зору, - абсолютна маячня. Діти в масках на прогулянках, закриті класи, які опромінюють ультрафіолетом, малюки, які миють руки з ранку до ночі.
Я жодного разу не бачив, щоб мені (як глядачеві) показали клас по телевізору і сказали: «Ось у нас відкрите вікно, провітрювання. Ось у нас термометр, ось - гігрометр ». Люди не можуть додуматися, що в класі насамперед потрібно організувати протяг, контролювати температуру і вологість повітря. Легше ж відмити гроші на масках, САНІТАЙЗЕР, на миття підлоги хлоркою, на нещасних дітей в масках ... Вони в масках, поки на них камера дивиться, а потім знімають, щоб хоч трохи подихати. А ви самі спробуйте подихати в масці в кімнаті, де температура +26 і вологість повітря 20%!
Адже багато розуму і коштів не треба, щоб знизити там температуру - провітрити. Але якщо не дай Бог, відкрили вікно, а потім у Васі - соплі, прибіжить його особливо розумна розлючена мати з криком: «Що ж ви довели мого нещасного дитини і заразили його з вашим сквозняком коронавірусів!»
Тому в школах не повне ігнорування запобіжних заходів, а повна відсутність логіки і здорового глузду. Коли страхи батьків або переконаність батьків у тому, як треба дбати про здоров'я дітей, визначають політику держави і конкретної школи: в класі, вони вважають, потрібно поставити кварцову лампу і натопити гарненько.
А тепер лайфхак для вчителів і батьків. Отже, запам'ятовуємо: втрата нюху і відчуття смаку при відсутності нежиті - це дуже типово для коронавируса.
Один з найкрутіших симптомів. Тому що при грипі люди теж запахи часто не відчувають, але через те, що закладений ніс і купа соплів, набряк слизової, клітин, чутливих до запахів. А при коронавірус - нежиті на копійку, а нюху немає.
Саме тому тест «чим це пахне?» набагато ефективніше, ніж будь-яка термометрія, тому що при легкій формі температура дуже рідко буває. Якщо ви - учитель в школі, візьміть ганчірочку, потріть її часником і питайте, чим це пахне, у кожного з температурою вище норми. Чує запах - слава Богу, можна вчитися.
Чи не чує - давай додому терміново. Цей тест на наявність нюху набагато достовірніше, ніж тест на температуру. Аналогічно можна тестувати і всіх домашніх".