Багато місцевих мешканців не лише великих міст, а й Кременчука потерпають від так званих "наливайок" або генделів. Найчастіше це жителі мікрорайону Молодіжний, Раківка, Занасип та інші.
Тут наливають оковиту мало не в кожному дворі, а влітку біля цих місць прямо на землі засипають п'яні як чіп "клієнти".
Якщо це магазин, то після 10-ї вечора продавці не мають права продавати алкоголь відповідно до рішення міської ради від 24.04.2019 «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових (крім закладів ресторанного господарства) у нічний час на території м. Кременчука».
Звичайно, слід викликати поліцію та складати адміністративний протокол, однак такі покарання у нашій країні, як відомо, малоефективні.
А от якщо алкоголем торгує сусідка з квартири чи приватного будинку? Як сусідам боротися з таким "бізнесом"? Правознавці радять для складання заяви вдатися до допомоги юриста, адже звичайних заяв "від руки" у відділках - тьма й ніхто їх не розглядає роками.
Крім того, торгівлю продуктом без маркування чи товарних знаків досвідчений юрист може перекваліфікувати у кримінальну справу, але "повинно бути дуже велике бажання у правоохоронних органах", наголосив юрист Юрій Рожков.
Тож, якщо вирішили боротися з алкобізнесом у дворі, пам'ятайте, слід зібрати фото- й відеодокази, що сусід торгує спиртним та звернутися по юридичну допомогу.
Однак за недостатньої кількості доказів суд винесе усні попередження "бізнесмену".