Іграшки – цікава та мила дрібниця і водночас необхідний для розвитку дитини інструмент. До вибору дитячих іграшок потрібно віднестись серйозно, адже з ними діти будуть контактувати подеколи навіть більше ніж з батьками і завдяки їм будуть пізнавати навколишній світ. Сьогодні магазини пропонують величезний асортимент дитячих іграшок, тому їх потрібно вміти розрізняти і вибирати лишень якісні та ті, які б підходили вашій дитині за віком та вподобанням. А які саме це іграшки, ми запитали поради у менеджера дитячого магазину Pink Panda Миколи і всі поради склали в наступний перелік.
1. Враховуйте вік малюка
Для немовлят чудово підійдуть іграшки, які допоможуть розвивати такі органи чуття, як вуха, очі та моторику кінцівок. Іграшки обов’язково мають бути м’якенькими, адже в такому маленькому віці діти все сприймають тактильно (через дотик). Ідеальним варіантом стануть ті іграшки, які можна гризти. Проте вони мають бути виготовлені з м’якої пластмаси чи гуми.
Для діток старшого віку (1-2 рочки) будуть цікаві різнокольорові пірамідки, кубики, все, що можна буде складати та розкладати. Дітям 3-4 років можна купувати прості конструктори, набір посуду для ігор або лікарське приладдя Айболита. У віці 5-6 років дітей мало цікавлять великі іграшки, їм більше до вподоби набори солдатиків, незвичайні конструктори, цікава настільна гра і тому подібне.
2. Не нехтуйте думкою дитини
Дуже часто батьки думають, що ліпше знають, що потрібно їх чаду, це, безсумнівно так, але не при виборі іграшки. Пам’ятайте про те, що іграшка має бути зрозумілою та простою для сприйняття саме дитиною, а не вами.
3. Якість та безпека
Купуючи іграшки, обов’язково звертайте увагу на виробника. Краще взагалі не купувати китайські товари, адже на ринку вони мають не дуже хорошу репутацію: вироби крихкі, неякісні, з нерівними краями. Іноді їх фарбують токсичними барвниками, через що у дитини може з’явитись алергія або навіть травми. Переконайтесь в тому, що іграшки відповідають всім стандартам якості, вони не повинні мати гострих країв та шорстких поверхонь, бути нетоксичними, бажано без дрібних елементів.
4. Іграшки потрібно вибирати, а не колекціонувати
Не потрібно купувати багато однотипних та схожих іграшок, ліпше купити одну, але ту, яка буде приваблювати дитину довгий час.
5. Більше – не завжди означає краще
У більшості випадків, дітям 5-6 років не варто купувати м’які іграшки, а тим паче такі, які будуть більшими за них, адже в такому випадку малюк просто не зможе в повній мірі використовувати їх у своїх іграх і швидко втратить інтерес.
6. Гра повинна розвивати
Для інтелектуального розвитку малюка чудовим варіантом стають інтерактивні іграшки, за допомогою яких дитина буде вчитись говорити і співати, сортери (для розвитку моторики та логіки), а також пазли, кубики, конструктори. Але не варто забувати й про фізичний розвиток, якому будуть сприяти обручі, скакалки, гумки і м’ячі. Спортивні ігри не менш важливі за розумові адже завдяки їм, дитина з малечку буде привчена до активного відпочинку.
7. Не зациклюйтесь тільки на зовнішньому вигляді
Якщо ви вибираєте м’яку іграшку, то обов’язково дізнайтесь, який про її наповнювач. Чудовим наповнювачем є синтетичний пух, синтепон або штучне хутро. Екологічно чистим вважається пух, а більш довговічним – хутро, оскільки воно чудово тримає форму. Також зверніть увагу на те, щоб іграшка була рівномірно наповнена.