Перед школою батьки першокласників ламають голову над тим, що вибрати: портфель чи рюкзак?
Яким повинен бути рюкзак школяра?
В першу чергу треба звернути увагу на важливий момент: що саме купувати - портфель чи рюкзак. Лікарі рекомендують для першокласників брати рюкзак на сайті https://kancmaster.com.ua/текстиль, а при його виборі звернути, в першу чергу, увагу на спинку вироба. Вона повинна бути ортопедичною, всередині - твердий каркас, а зовні - м'які прокладки, які нагадують англійську букву «X». Це дозволить розподілити навантаження на хребет рівномірно. Саме моделі з твердим каркасом називаються ранцями, з м'якою спинкою іменуються рюкзаками. Обов'язково приміряйте ранець перед покупкою, він повинен щільно прилягати до спини дитини. Ширина ранця не повинна бути більше ширини плечей, а низ повинен бути на рівні талії першокласника. Лямки ранця повинні бути м'якими в формі літери «S», оптимальна їх ширина - 5-8 сантиметрів і регулюватися по довжині, щоб дитині було зручніше.
Подивіться місткість шкільного рюкзака, в нього повинні вільно уміщатися підручники, зошити, пенал, папка для праці та альбом для малювання. Ще важливий момент - застібки рюкзака, бажано, щоб він застібався на блискавку. Ну і звичайно, за покупками краще всього відправлятися разом з майбутнім школярем, адже у дитини вже є свої поняття про моду та красу.
Що покласти в ранець?
- Зошити - 4 штуки вагою по 50 грамів
- Підручники - 3 штуки по 300 грамів
- Щоденник - 1 штука по 100 грамів
- Ручки кулькові з синьою, чорною та фіолетовою пастою - 3 штуки
- Олівці - 3 штуки по 20 грамів
- Ластик - 2 штуки по 35 грамів
Це - зразковий набір канцелярського приладдя. Скільки першокласнику необхідно зошитів, підручників, прописів та ручок з олівцями батькам на лінійці повідомить учитель.
Зошити
Відповідно до держстандарту шкільним зошитом вважається виріб формату А5 (17,5 см х 20,5 см), з певною кількістю аркушів (12, 18 або 24). Колір паперу повинен бути білим, інакше через деякий час школярі почнуть скаржитися на біль в очах. Листи зошита повинні бути щільними, щоб папір не продавлювати олівцем чи ручкою при натиску. Лінії та клітини в зошитах повинні бути чіткими, але не надто яскравими, щоб не втомлювати очі.
Олівці
Найкращими для школяра будуть олівці середньої твердості «НВ», ці букви пишуть на самому олівці. М'які олівці «Н» залишають занадто жирну лінію при малюванні, а тверді «В» - ледве помітну.