Сучасний побут складається з багатьох речей, а постільна білизна є невіддільною його частиною. Хіба можна уявити спальню без добротного та красивого простирадла, підковдри та наволок. Зазвичай сім'я має багато комплектів цих виробів, враховуючи часту зміну. З часом вони зношуються, фарби тьмяніють, чи після прання ви помічаєте, що тканина просвічується. В цьому випадку потрібно купити новий комплект постільної білизни, адже старий вже не може задовольнити ні естетично, ні гігієнічно.
Зараз можна не гаяти час на похід до магазину – в інтернеті представлено багато моделей різного текстилю для дому. Достатньо клацнути мишкою і простір для вибору безмежний. А в цьому різноманітті ми допоможемо розібратись вам. Щоб інформація була з перших вуст, попросили допомоги в інтернет-магазині «Дом Коттон», який спеціалізується на постільних приналежностях.
Розміри постільної білизни
Комплекти для сну діляться по величинах спального місця. Виміряйте розміри матрацу та ковдри, саме від них відштовхуйтеся підбираючи набір.
- Двоспальний (200*220 см) для сімейних пар, та однієї людини якій подобається велика площа. Ліжко стандартне, подовжене та не дуже широке.
- Полуторний або підлітковий(145*220см), різниця — в підлітковому наборі одна наволока. На ньому зручно почуватиме себе, лише один сплячий.
- Сімейний(180*220 см) має у своєму складі дві односпальні підковдри. Парі, яка полюбляє спати під різними ковдрами.
- Євро (220*240 см) або максі євро (240*280 см) для великих ліжок з однаковими параметрами ширини та довжини. В наборах наволоки розмірами: 70*70 см — для квадратних подушок, 50*70 см — для прямокутних (євро).
- Дитячі: новонародженим (60*120см) та дошкільнятам (100*140 см). Обов'язково враховуйте ріст дитини, щоб правильно підібрати розмір набору.
Сатин, ранфорс та інші тканини: яку вибрати?
Для виготовлення постільної білизни використовують тканини з натуральних та синтетичних складників. На наш погляд, синтетика не може забезпечити достатню гігієнічність спального місця, а екзотичні матеріали бамбук та евкаліпт ще не так розповсюджені та дорого коштують. Тому розглянемо найбільш уживані та знайомі нам тканини.
Бязь — бавовняна тканина з полотняним плетінням. Це значить, що нитки через одну, хрест навхрест, лягають одна на одну. Її простота та довговічність заслуговують уваги, якщо ви підбираєте комплект на кожен день. Різниться за щільністю — краще брати середню. Низька буде просвічуватись, а висока надасть жорсткості.
Ранфорс — полотно з оброблених бавовняних ниток. Завдяки цьому вони стають більш гладкими, а матерія ніжніше. Плетіння схоже на бязь, але відмінність полягає в тому, що нитки йдуть не по одній, а по 4-8 штук. Матеріал добре фарбується та довго зберігає колір. Щільний та приємний на дотик.
Сатин отримав назву завдяки способу переплетіння ниток по діагоналі. Вони тонкі та багаторазово скручені. Це впливає на міцність та надає неповторний блиск, схожий на атлас.
Фарбування має свої особливості. Починається на етапі підготовки ниток до переплетіння. Спочатку їх обробляють лугом (мерсеризація) і фарбують. В кінці, вже готову тканину, додатково піддають впливу спеціальних розчинів, це закріплює колір та посилює блиск.
Існує звичайний сатин, та більш вишукані його різновиди жаккард, люкс та страйп. Відмінність полягає в вигляді тканини, щільності та звичайно ціні.
Багато хто вважає, що для нього використовують лише бавовну або шовк. Мусимо вас розчарувати. Виробники під цією назвою продають також суміш синтетики та бавовни, чи повністю синтетичним складом. Щоб уникнути купівлі неякісного товару, перевіряйте маркування на пакуванні.
Льняні вироби завжди мали попит, завдяки своїй екологічності та надійності у вжитку. Що стосується постільної білизни, то це справа смаку. Комусь вона здасться жорсткою, до того ж погано прасується. Виробники для пом'якшення додають евкаліпт, бавовну, то вона хоч і не буде вважатися 100% чистим льоном, стане більш привабливою для покупців.
Різноманітні дизайнерські оформлення
Речі у спальні здатні перетворити її інтер’єр. Це стосується постільної білизни. Частіше всього ми накриваємо ліжко покривалом, але існує білизна, яка вважаються частиною декору та здатна самостійно його прикрасити.
- Ваша спальня нагадує будуар — пастельні карамельні відтінки з неяскравими візерунками не відволікатимуть погляд, а лише доповнять витончену розкіш кімнати.
- Грецький стиль — комбінує голубий та жовтий колір, який нагадує егейське море та тепле сонце. Доповнить картину аутентичний орнамент на білизні чи предметах в кімнаті.
- Дівчачий стиль — це різні квіточки, бантики, воланчики в оздобленні.
- Мінімалізм — вибір сучасної людини, в основному чоловіків. Однотонні комплекти стриманих кольорів та візерунок в клітинку, смужку, будуть підкреслювати чіткі лінії меблі та предметів в спальні.
Можна перераховувати ще багато стилістичних направлень, але є загальні правила для спальної кімнати:
- У світле приміщення вибирайте яскраві відтінки, так ви зробите акцент на ліжко;
- Кімнату з недостатнім освітленням прикрасить білий, молочний та інші світлі відтінки.
Обираємо кращий варіант
Для того, щоб полегшити вам вибір ми підібрали декілька варіантів комплектів, які пропонуються в магазині «Dom Cotton». Ознайомитись з ними більш докладно, ви зможете перейшовши на сайт:
- Ранфорс ™Viluta — різні кольорові та дизайнерські рішення не залишать вас байдужими. Його характеристики міцності та легкий догляд, роблять ідеальним варіантом на кожен день. Розміри різні від дитячих до євро. Ви з легкістю підберете потрібний.
- Сатин страйп ™Tiare фабрики Viluta — стримана розкіш та незрівнянна ніжність. Кольори однотонні, що прикрашає характерна смужка. Розміри сімейний, євро.
- Сатин жаккард ™Tiare фабрики Viluta — багатство фактури та фарб виражені в візерунках жаккардових наборів. Це святкова білизна, й вона повинна бути в кожному домі.