Городники починають роботи на ділянці, як тільки сніг почне танути. Для поліпшення обсягу та якості врожаю потрібно правильно підібрати комплексне весняне удобрення для саду та городу, дотримуватися дозування і строки внесення. Завдання підгодівлі: прискорити зростання і підтримати розвиток рослин, допомогти сформувати зав'язі, збагатити грунт. Інші цілі: захист розсади при переселенні, профілактика хвороб, знищення шкідників.
Якщо ви бажаєте вигідно придбати надійні мінеральні добрива для саду та городу, то вам варто ознайомитися з пропозицією інтернет-магазину LNZ web, пройшовши за посиланням https://lnzweb.com/mineral-fertilizer!
Один з найбільш важливих елементів у списку весняних добрив для саду та городу - азот. Він стимулює ріст зеленої частини. Ближче до літа підгодівлі з азотом майже не застосовують, тільки якщо є гостра необхідність. Наступні по значимості елементи, необхідні культурам, - калій і фосфор. Їх можна знайти в складі органічних і мінеральних добрив.
Основні ознаки нестачі добрив
Щоб підкормка саду навесні мінеральними добривами не привело до надлишку речовин, бажано визначити, чого конкретно не вистачає посадкам. Дефіцит тих чи інших сполук визначається за зовнішнім виглядом рослин:
- Азот - бадилля стає блідою, від рожевого до жовтого, рослина погано розвивається, а листя деформуються і обпадають.
- Калій - листя по краях виглядають обпаленими, зелень закручується, бутони засихають і обсипаються.
- Фосфор - бадилля стає фіолетовою, листя скручуються.
- Магній - краї листя жовтіє.
- Цинк - листя дрібніють, покриваються плямами.
- Мідь - листя вицвітає майже до білого кольору.
Якщо складно зрозуміти, який елемент в дефіциті, можна вибрати універсальні добрива для саду та городу навесні.
Коли варто починати удобрення грунту навесні
Починати підгодівлю саду навесні мінеральними добривами можна відразу після сходу снігового покриву. Розсипати підгодівлі недоцільно, оскільки велика частина корисних речовин піде разом з талими водами. Правило «чим більше, тим краще» тут не працює, навіть навпаки. Надлишок речовин шкідливий іноді більше, ніж їх нестача. Від перенасичення грунту рослини погано ростуть, марніють і хворіють, бутони формуються повільно, як і плоди.
Плануючи весняну підгодівлю саду і городу, необхідно правильно підібрати склад і обов'язково дотримуватися інструкції, зазначену виробником на упаковці. Ті ж речовини, дефіцит яких призводить до вказаних вище наслідків, можуть сильно нашкодити культурам, якщо використовувати їх частіше і більше рекомендованого.