Ситуація на ринку нерухомості залишає бажати кращого: за останні три роки число забудовників-банкрутів досягло рекордного зростання. Якщо в 2018 році в Єдиному національному реєстрі відомостей про банкрутство значилося тільки 72 компанії, то вже в 2020 році їх кількість збільшилася в 4 рази. Однак уже в 2021 році це зростання значно знизилося: з січня по лютий в зареєстрований лише один збанкрутілий забудовник.
Ознайомитися з ситуацією, що стосується київського підприємця Влади Молчановой ви можете, пройшовши за посиланням https://www.dsnews.ua/ukr/politics/vlada-molchanova-zayavila-chto-mazhoritarnyy-akcioner-rynka-stolichnyy-vzyal-u-stolitsa-group-3-5-mln-doll-avansa-za-prodazhu-akciy-i-propal-19122020-409996!
І все ж покупцям нерухомості не варто втрачати пильність: на думку самих девелоперів, тільки найбільші і стабільні компанії зуміють пережити прийдешній перехід до нової системи фінансування будівництва, заснованої на використанні ескроу-рахунків. Є шанс і у невеликих фірм, які грамотно розпоряджаються фінансовими потоками і роблять ставку на якість житла. Фахівці розповідають, на що варто звернути особливу увагу при виборі забудовника.
Збір інформації
В першу чергу необхідно вивчити статистику забудовника: як давно працює, скільки будинків здано, скільки реалізується зараз, чи задоволені мешканці якістю квартир, якими темпами йдуть роботи на об'єктах. Джерелами інформації можуть стати офіційні сайти компаній і форуми пайовиків. Вірити відгукам на сторонніх ресурсах не варто - вони цілком можуть бути замовними. Найкраще відправитися на будмайданчик, подивитися на задіяну техніку і кількість матеріалів, поговорити з робітниками. Незайвим буде відвідати здані будинки і переговорити з мешканцями. Так ви дізнаєтеся, чи не було проблем з введенням будівлі в експлуатацію і чи відповідає якість забудови заявленому девелопером.
Юридична перевірка
Другий етап - ознайомлення з документами забудовника. Тут краще звернутися до незалежного юриста, який вивчить папери і оцінить можливі ризики. У обов'язковий список входить статут компанії, протокол про призначення керівника, свідоцтво про постановку на облік, дозвіл на будівництво, договір оренди або свідоцтво про право власності на земельну ділянку, проект будинку і висновок держекспертизи. Підписувати договір без наявності будь-якого з цих документів ризиковано. Необхідно також уточнити, за рахунок яких коштів зводиться будівля. Це можуть бути власні активи фірми, кредитні лінії або вкладення позичальників. Перший варіант - найнадійніший.