Гігрометр – це вимірювальний прилад, призначений для визначення вологості повітря та інших газів. Доволі часто гігрометр поєднаний з термометром у термогігрометр.
Гігрометр це корисна річ у побуті, тому що від вологості повітря в приміщенні залежить багато речей. Наприклад меблі, паркет та паркетна дошка дуже вразливі до підвищеної вологості. Ці матеріали бояться швидких перепадів вологості, які можуть відбуватися під час отеплювального сезону та постійних провітрювання помешкань.
Також часто підвищена вологість стає причиною цвілі, набухання дерев'яних елементів декору та шкафчиків в ванній кімнаті. Все це відбувається протягом деякого часу і ми розуміємо що "щось пішло не так" уже тоді, коли тумбу або шкафчики для полотенець потрібно міняти. Але це можна було б попередити, якби в приміщенні був гігрометр або термогігрометр, який допомагав би контролювати вологість. Це дало б змогу завчасно визначитися, що для ванної кімнати потрібно придбати осушувач повітря або покращити роботу витяжки, а для спальної кімнати на отеплювальний період навпаки - придбати зволожувач.
Та ще більш важливе значення вологість має власне для здоров'я та самопочуття людини. Особливо важливо це розуміти в період карантину, коли багато людей проводять багато часу вдома. Адже при низькій вологості повітря (нижче 40%) слизова оболонка пересихає, а оскільки одна з основних її функцій це захист від потрапляння в організм пилу, вірусів та бацил, це провокує зниження захисних властивостей організму. Тому, вважається комфортним режим вологості в діапазоні від 40% до 60%, та при температурному режимі від 18 до 23 градусів за Цельсієм.
Гігрометр повинен бути у кожному домі, це не просто черговий девайс, а корисний прилад, який допомагає зберегти здоров`я, зекономити час та гроші. Тим паче, на сучасному ринку існує багато гігрометрів, які можна цікаво обіграти у будь-якому дизайні і зробити родзинкою вашої оселі.